LookBook #9: Knihy mezi stromy

S prvními vykukujícími paprsky slunce jsme vyrazily s knihami ven. A kdepak, park a lavičky nejsou jedinou variantou. Klid, švitoření ptáků a vůně jarní trávy a probouzejícího se lesa – už jste tento přírodní čtecí koutek vyzkoušeli?

Fandíte moderním verzím klasických příběhů? Pak si smlsněte na této úchvatně zelené krásce, která se inspirovala příběhem Alenky v říši divů. Kouzelná obálka knihy Šepotání s nejroztodivnějšími ornamenty však ještě není to nejkrásnější – font knihy uvnitř  je čistě zelený, doplněný půvabnou grafikou při začátcích každé kapitoly.

Legenda české  fantastiky Jiří Walker Procházka vydal společně s Klárou Smolíkovou detektivní román Mrtvá šelma. A proslýchá se, že je kniha natolik drsně napínavá, že vám z ní budou hrůzou vstávat chloupky na těle.

Prý kdyby psali o dnešních Nuslích Hrabal, Hašek nebo třeba Neruda, vypadalo by to nějak takhle. Dokonale odposlechnutý slang ulice a groteskní postavičky, která k němu přirozeně sedí. To všechno zabalené a ovázané mašlí černého humoru. Zkusíte? Nuselskej punk je čtením nejen pro punkery.

 

Mladá redaktorka María Dolzová každé ráno sleduje v kavárně cizí pár. Pozorování dvojice, jež ji fascinuje, se pro ni stane posedlostí a rituálem až do okamžiku, kdy se z novin dozví, že muž byl na ulici za podivných okolností zavražděn. To zní jako slušný začátek zápletky knihy Zamilovanosti, z pera současného španělského spisovatele Javiera Mariase, co říkáte?

Z produkce geniálních titulů z Jan Melvil publishing tu máme nejnovější kousek – Příručku skečnoutingu. A Příručka skečnoutingu je vizuální manuál, který vás naučí základním konceptům skečnoutingu, jeho postupům a technikám – tak rychle, abyste mohli okamžitě sami skečnouty vytvářet.

Máte přemýšlivou? Pak tu máme jeden tip. V knize Jiříkovy starosti o minulosti hlavní hrdina Jiřík, alter ego autora, vyrůstá v Praze padesátých a sedmdesátých let v domácnosti, které vládnou ženy. V příběhu hraje velkou roli nejen politika a osud Jiříkovy židovské rodiny, ale i jeho bouřlivé dospívání.

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
"Lucerna má mimořádný potenciál pro další generace a stavitel Havel i s tímto záměrem počítal." S potenciálem počít… https://t.co/miwyK8qVq5
11. 12. 2017
RT @MinKultury: - Československo má zhruba 800 km na délku, asi 400 km na šířku a 160 cm na výšku. - Jak jste přišel na těch 160 cm na výšk…
11. 12. 2017
Výborná severská detektivka, trocha romantiky i knížka, která vás přiměje zvednout zadek a začít tvořit. Inspirujte… https://t.co/8vbo6tGkPG
10. 12. 2017
V nejnovější Liberatuře na @CRo_RadioWave si můžete poslechnout pány z nakladatelství Absynt a Mariusze Szczygiela… https://t.co/ZFlPwQsgdQ
7. 12. 2017
@ondrejlipar @Kosmas_cz Jsou v plánu 👍🏼
5. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz