5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Týden se s druhým sešel a ve světě knih se toho opět mnoho odehrálo. Chystá se nový Nesbo, který v českém překladu spatří světlo světa na podzimní Velký knižní čtvrtek, vychází nová detektivka od držitele ceny za nejlepší detektivku roku a narozeniny slaví nejznámější upír světa (promiň Edwarde, ty až příště).

dracula

1. O Velkém knižním čtvrtku nás čeká nová kniha krále severské krimi Joa Nesboa. Thriller ponese název Syn a už má hotovou obálku, mrkněte!

syn

 

2. Cenu Jiřího Marka, prestižní ocenění za nejlepší českou detektivku obdržel Jiří Březina za knihu Na kopci. Právě vychází jeho druhý literární počin s názvem Promlčení a vážení – je to bomba, vyzkoušeno za vás! :-)

3. Drákula slaví narozeniny! Uplynulo 125 let od napsání jednoho z nejbrilantnějších hororů v dějinách. A toto výročí provází v Transylvánii řada událostí s tematikou upírů, můžete si například zaplatit průvodce, který vás v dobovém kostýmu provede dějinami kraje a nevynechá jedinou maličkost, která Stockera k napsání románu o krvežíznivém hraběti inspirovala.

4. John Green v Hollywoodu ukázal, že nejpozději odteď s ním filmaři musí počítat. Po rekordním zájmu o film Hvězdy nám nepřály podle Greenovy stejnojmenné knižní přílohy totiž i druhý film ukazuje, že jeho snímky jsou absolutním hitem. Už po prvním týdnu promítání Papírových měst kina po celém světě hlásí rekordní diváckou účast.

5. A perlička nakonec – víte o tom, že na podzim vyjde v českém překladu nová kniha Haruki Murakamiho? 15. října bude den, kdy se můžete poprvé začíst do románu Muži, kteří nemají ženy.Vydává jako tradičně nakladatelství Odeon.

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
#martinusaciradi: V prvním díle roku 2018 vám @LucieZeli, @janebenesova a @ZuzanaKadecka doporučí knihy, které četl… https://t.co/inpFt94xAs
18. 2. 2018
Burgessovi chlapci jsou nejnovější česky vydanou knihou Elizabeth Strout, držitelky Pulitzerovy ceny. Co na ně říká… https://t.co/6C4HT6CrC0
15. 2. 2018
Nový Dan Brown si rozhodně zaslouží videorecenzi! Tak se mrkněte, jak @LucieZeli hodnotí Počátek, příběh profesora… https://t.co/u17A9YJ2cu
15. 2. 2018
Kdo letos získá titul Nejkrásnější kniha roku? Mezinárodní výtvarná komise vybrala z 255 přihlášených knih 55 nomin… https://t.co/Utvg1xiJi3
14. 2. 2018
Něco k Valentýnu pro milovníky a milovnice literatury faktu 😉 https://t.co/qSnOkzjdWE
14. 2. 2018
Počátek
Dan Brown