Knižní událost roku: Co jste nevěděli o Miléniu IV.

Vydání čtvrtého dílu Milénia s názvem Dívka v pavoučí síti se kvapem blíží. A my vám dnes přinášíme zákulisní informace o knize, které jste (možná) vůbec netušili… :-)

lisbeth

Milénium vychází přesně 10 let po smrti autora předchozích tří dílů Stiega Larssona.

Larsson čtvrtý díl rozpracoval, nová kniha však podle slov redaktorky není dokončením jeho konceptu, ale zcela novou knihou.

Kniha vyjde v jeden den ve 38 jazycích.

O tom, jestli kniha vznikne, se vedly dlouhé spory. Larssonova dlouholetá přítelkyně byla zásadně proti, nakonec však zvítězil názor Larssonova bratra a otce, kteří byli pro.

Aby nedošlo k úniku informací, napsal knihu její autor David Lagercrantz na počítači, který v sobě neměl internetové připojení.

Ze stejného důvodu ji svému nakladateli neposlal, ale osobně doručil do redakce.

Jelikož je 27. srpen startovacím dnem pro všechny, platí zákaz recenzních výtisků před vydáním. Celosvětově.

Larsson silně ovlivnil řadu autorů a celý směr, kterým se severská detektivní krimi tvorba ubírá. Například duo Lars Kepler si na jeho počest vytvořilo dokonce i autorský pseudonym.

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
Výborná severská detektivka, trocha romantiky i knížka, která vás přiměje zvednout zadek a začít tvořit. Inspirujte… https://t.co/8vbo6tGkPG
10. 12. 2017
V nejnovější Liberatuře na @CRo_RadioWave si můžete poslechnout pány z nakladatelství Absynt a Mariusze Szczygiela… https://t.co/ZFlPwQsgdQ
7. 12. 2017
@ondrejlipar @Kosmas_cz Jsou v plánu 👍🏼
5. 12. 2017
@ondrejlipar @Kosmas_cz Zdravíme, profily autorů a autorek na novém webu postupně zlepšujeme a doplňujeme, filtrová… https://t.co/Xg4aFefmlD
5. 12. 2017
@sunfreedom Ale to snad ne! Omlouváme se - pošli prosím do zpráv e-mail, podíváme se, co je špatně.
5. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz