Vánoční LookBook #1: Teenagers

Strašně jsme se těšili, až vám naše vánoční tipy na knižní dárky představíme nejen ve vánočním pomocníkovi, ale i opravdu krásnými fotkami.  Fotkami dýchajícími zimní, dárkovou a sváteční atmosférou. A konečně je to tu! :) Začneme s teenagery a teenagerkami. 

Knížky z této kategorie si samozřejmě můžete už pár dnů prohlížet ve vánočním pomocníkovi pro teens. Teď vám je ale chceme ukázat tak, jak je vidíme my. Zasněné, trendy, veselé… Prostě takové, jaké potěší nejen věkovou kategorii, která mezi teenagery oficiálně spadá, ale všechny duchem mladé, trochu bláznivé, sledující, co frčí… A nikdo neříká, že taková kritéria nemůže splňovat třeba i vaše maminka :)

Hned první kniha Sněží, sněží, na které se podílel hvězdný John Green, je skvělým příkladem literatury pro teens, kterou čtou i mnohem starší čtenáři a čtenářky. Někteří potají, jiní veřejně :) Sváteční romance, Vánoce jako z amerického filmu, láska, sníh… Kousek na zimu jak dělaný.

Vidořád je pokračováním Kostičasu. Série Kostičas je fantasy s dystopickým nádechem, které se stalo okamžitě po vydání bestsellerem, bylo přeloženo do mnoha jazyků… Silná hlavní hrdinka – rebelka, krásné zpracování… Pro všechny teen rebely ideální. A až to dočtou, mohou si od nich knihu půjčit i starší sourozenci nebo rodiče. ;)

A Cup of Style. Úspěšný a oblíbený blog o kráse, módě a životním stylu. Stejnojmenná knížka sester Lucie a Nicole Ehrenbergerových. Tipy z oblasti oblékání, stylu, líčení, cvičení, cestování, vaření… Pro každou stylovou mladou dívku důležitější než příručka mladých svišťů :)  Jako dárek ideální pro dcery, mladší sestry, neteře, vnučky… ;)

Youtubeři a youtuberky jsou novým trendem, nad kterým starší generace často nechápavě kroutí hlavou. Kniha Já, Jůtuber představuje ty nejznámější hvězdy YouTube v ČR formou rozhovorů, obsahuje i příběh začínajícího youtubera a vysvětluje základní pojmy ze světa youtuberingu. Máte doma budoucí hvězdu této sítě? Pak jí tenhle kousek pořiďte :)

Velkým favoritem Martinusáků pro předvánoční období se stal komiks o dívce, která musí nosit rovnátka. Raina Telgemeierová je už dvojnásobnou držitelkou prestižní komiksové ceny Willa Eisnera a po přečtení Úsměvu jistě usoudíte, že si taková ocenění zaslouží. Skvěle nakreslený příběh, se kterým se ztotožní nejen náctileté dívky s problémy se zuby – tohle si určitě pod stromečkem chcete přečíst ;)

Je libo další kousek s hrdinkou – rebelkou? Smrtná Zima Kate A. Boorman se odehrává ve vesnici, obehnané hradbami a lesem, ve které v dlouhé a kruté zimě číhají příšery. Hrdinka příběhu musí překonávat nejednu nástrahu – nejen přísný režim za hradbami, ale i nepřízeň osudu. Pokud máte rádi zimu, tajemno a vyvrhele, kteří změní svůj osud, tahle kniha vás nadchne. Hrdince je šestnáct, čtenářům, které už kniha stihla nadchnout, je občas i dvakrát tolik :)

Tak co, vybrali jste (si)? Darujte knihu a #ViceCasuNaCteni, ke každé objednávce dostanete naše barevné poukazy pro věnování času! ;)

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
26. ročník Zlaté stuhy, tedy výroční ceny pro nejlepší dětské knihy, zná své nominované! Najdete tu třeba Kdo zabil… https://t.co/uxhbzyc8yo
21. 3. 2018
@Amywiel No, jako ta bezcitná osoba, co jedla čokoládové zajíčky od uší, si myslím, že nakonec se to určitě jí 😊 Al… https://t.co/DCL5XRGumz
20. 3. 2018
Ještě někdo tu trpí předobědovou chutí na sladké, případně navíc kombinovanou s pottermánií? Pokochejte se 😉… https://t.co/JWchJiV445
20. 3. 2018
Cenami ověnčený Marek Šindelka vytvořil spolu s Vojtěchem Maškem a Markem Pokorným komiks o kuřimské kauze, jmenuje… https://t.co/KGfhifXQCZ
16. 3. 2018
@Nikol_Seven_ Jé, děkujeme! A co pěkného ke čtení tě čeká?
16. 3. 2018
Počátek
Dan Brown