5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Už brzy budeme znát letošního laureáta Nobelovy ceny za literaturu, vyšla autobiografická kniha herečky Drew Barrymore a chystá se nový román výborné Karel Joy Fawler. Těšili jste se na pravidelnou porci knižních novinek? :-)

Pokud sledujete naše videa, určitě jste v těch minulých zaznamenali jméno Karen Joy Fowler. Autorka byla jednou z favoritek na cenu Man Booker Prize a my jsme o ní mluvili v souvislosti s knihou Všichni jsme z toho úplně na větvi. Podzim přinese autorčinu další knihu, ta ponese název Čtenářský klub Jane Austenová. Půjde o román o rozumu, citu, pýše a předsudcích :-)

Blížící se Nobelova cena za literaturu má své favority. Šance by letos mohl mít třeba keňský spisovatel Ngugi wa Thiong’o, který se na seznamu adeptů objevuje posledních pět let pravidelně. Každoroční favorité Haruki Murakami a Philip Roth podle sázkařů letos k favoritům nepatří. Na koho byste si vsadili vy?

Ve velmi půvabném grafickém zpracování vychází kniha americké herečky Drew Barrymore Divoký květ. Drew je v knize autobiografická, popisuje veselé, smutné i odvážné příběhy ze své minulosti a současnosti. Láká vás tato kniha? :-)

Zamilovali jste si komiksovou modrovlasou holčičku Hildu? Za rohem je její další příběh! V listopadu totiž vyjde knížka Hilda se vrací a těšit se můžete na dvě její nová dobrodružství :-)

A knižní zprávy dnes zakončíme vhledem do české literatury. Na jaro chystá novou knihu spisovatelka Alena Mornštajnová. Kniha se bude jmenovat Hana, podrobnosti o ní si však autorka zatím nechává pro sebe. Četli jste její předešlé dva romány, které byly vhledem do české historie minulého století?

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
Knižní Baví / Nebaví #25: Tipy na knižní dárky od Doroty Noon, od veselých komiksů po knihy pro ambiciózní zahradní… https://t.co/WBO5qshamw
17. 12. 2017
Zleva: Šťastná knihkupkyně a ještě šťastnější výherkyně Knižní šifry. Lenka V. z Rokycan si v pátek odnesla knihota… https://t.co/TwlGO9Ujml
17. 12. 2017
#copravectu: Tři úplně jiné knihy, tři minirecenze, tři tipy na knižní dárky! Non-fiction, něco pro poetické duše a… https://t.co/kBhKseJSZt
15. 12. 2017
Knižní dárečky, drazí milí, máte, máte? 😉 Hromadu tipů i s informacemi o tom, jestli je stíháme doručit do Vánoc, n… https://t.co/oHK7h7Wam7
15. 12. 2017
Zásadní poselství. https://t.co/weAUX0Bh8p
12. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz