5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Do Prahy přijede britský spisovatel Ben Aaronovitch, po dvaceti letech bude Harry Potter přeložen do skotštiny a Petra Soukupová oznámila, že dopsala nový román. Pojďte se s námi podívat, co nového se odehrálo ve světě knih.

Do Česka přijede britský spisovatel Ben Aaronovitch. Ten má na kontě sérii Peter Grant. S fanoušky se setká v Praze, Ostravě a Pardubicích a bude tu v týdnu od 17. července. A my pro vás s Benem chystáme videorozhovor, takže se máte na co těšit! :-)

První díl kouzelnické ságy o Harrym Potterovi bude dvacet let od svého vydání prvně přeložen do skotštiny. Přitom právě ve Skotsku se děj románů odehrává, J. K. Rowlingová tam totiž umístila kouzelnickou školu Bradavice. Zároveň v jedné kavárně v Edinburghu pod její rukou první příběh vznikl.

Česká spisovatelka s cenou Magnesia Litera na kontě Petra Soukupová na svém facebookovém profilu oznámila, že dopsala nový román. “Bylo to strašný, 502 tisíc znaků”, těmito slovy okomentovala Soukupová dokončení knihy. Zdá se, že se tak brzy můžeme těšit na další skvělý text!

Teď by měli zpozornět všichni milovníci literární historie. Po šestnácti letech znovu vyjde kniha Martina Hilského Modernisté. Kniha pojednává o čtyřech klíčových osobnostech moderní anglické literatury: o T.S. Eliotovi, Jamesi Joyceovi, Virginii Woolfové a D.H. Lawrenceovi. Ve čtveřici zasvěcených esejí ukazuje Martin Hilský, co jednotliví autoři znamenali pro soudobý britský i světový literární kontext, jakým způsobem se vymezovali vůči existující literární tradici a jak ji naopak rozvíjeli, a především: čím si stále získávají pozornost náročných čtenářů.

A je ještě jedna skvělá zpráva na konec. V zahraničí sklidila kniha Good Night Stories for Rebel Girls nebývalý ohlas, vidět jste ji mohli i v červnovém vydání videa #martinusaciradi. A tato nádherně ilustrovaná kniha vyjde i v českém překladu. Sto portrétů, sto žen, které se zapsaly do historie a vyprávění o nich pro malé rebelky. Děsně moc se těšíme! Knihu vydá nakladatelství Albatros a chystaná je na červen příštího roku.

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
Zásadní poselství. https://t.co/weAUX0Bh8p
12. 12. 2017
Nejlepší knihy podle @CRo_RadioWave: Knausgård, Cigan, Ferrante i komiks Charlese Burnse. Inspirujte se 👉 https://t.co/6elX2xfJRQ
12. 12. 2017
Už jste se byli mrknout v našem Martinus.cz Bookspotu? Stavte se pro nějaké ty knižní dárky 😉📖🎁 Najdete nás v pražs… https://t.co/15VuMNPUED
12. 12. 2017
Knižní dárky? Je za pět minut dvanáct 😉 Inspiraci a zaručené tipy najdete v našem knižním LookBooku:… https://t.co/TzbvkOA8F3
12. 12. 2017
"Lucerna má mimořádný potenciál pro další generace a stavitel Havel i s tímto záměrem počítal." S potenciálem počít… https://t.co/miwyK8qVq5
11. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz