5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Dvoustá kniha z nakladatelství Odeon byla nominována na prestižní literární ocenění, byla udělena Nobelova cena za literaturu a startuje knižní veletrh ve Frankfurtu. Jsou tu čerstvé zprávy ze světa knih!

Nobelovu cenu za literaturu letos získal poměrně nečekaně Kazuo Ishiguro, britský spisovatel japonského původu. Letos se můžeme v českém překladu těšit na Ishigurovu novou knihu, kterou vydá nakladatelství Argo.

O čerstvém laureátovi se více dočtete TADY

V úterý startuje knižní veletrh ve Frankfurtu, který otevře německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Macron. Přítomen je i český stánek, který se zaměřil na Chartu 77. Na festival dorazí třeba Jáchym Topol či Martin C. Putna.

Více o veletrhu čtete TADY

Podzim je nesmírně bohatým obdobím na literární ceny. V pondělí večer byla udělena i Německá knižní cena, kterou získal Robert Mannas za knihu Die Hauptstadt (Hlavní město).

Proč knihu získal? Čtěte!

Román Osm hor, který se stal jubilejní dvoustou knihou, vydanou v nakladatelství Odeon, byl nominován na prestižní cenu Médics pro zahraniční román. V minulosti byla udělena třeba Milanu Kunderovi, Philipu Rothovi či Umbertu Ecovi, jak píše Odeon na svém facebookovém profilu. Zároveň nakladatelství uvedlo, že nominace přišla i stran ceny Prix Femina étranger, což je cena pro překladovou knihu. Tu má na svém kontě třeba Julian Barnes či Sofi Osaken.

Už jste četli Osm hor? Klikněte si pro knihu!

A na závěr jedna skvělá knižní zpráva z domácích vod :-) Nová kniha Ládi Zibury už je k předobjednání! Pokud nechcete, aby vám jeho novinka Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii unikla, zarezervujte si ji u nás včas :-)

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
"Lucerna má mimořádný potenciál pro další generace a stavitel Havel i s tímto záměrem počítal." S potenciálem počít… https://t.co/miwyK8qVq5
11. 12. 2017
RT @MinKultury: - Československo má zhruba 800 km na délku, asi 400 km na šířku a 160 cm na výšku. - Jak jste přišel na těch 160 cm na výšk…
11. 12. 2017
Výborná severská detektivka, trocha romantiky i knížka, která vás přiměje zvednout zadek a začít tvořit. Inspirujte… https://t.co/8vbo6tGkPG
10. 12. 2017
V nejnovější Liberatuře na @CRo_RadioWave si můžete poslechnout pány z nakladatelství Absynt a Mariusze Szczygiela… https://t.co/ZFlPwQsgdQ
7. 12. 2017
@ondrejlipar @Kosmas_cz Jsou v plánu 👍🏼
5. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz