Kvíz Roberta Langdona: Jak dobře znáte knihy Dana Browna?

Taky vám učarovala napínavá dobrodružství profesora Roberta Langdona? Jeho stvořitel Dan Brown pro vás napsal další knihu, jmenuje se Počátek, právě vychází v češtině a my vám k ní přibalíme poštovné zdarma – stačí dokázat, že se ve světě symbolů, šifer, šarmantních vědkyň a nebezpečných spiklenců vyznáte! Troufnete si na kvíz?

Robert Langdon ví, že pravdu najdete v knihách. Ve spoustě knih! (Zdroj: www.headstuff.org)

Dan Brown je v knižním světě fenoménem. Šifra mistra Leonarda, jeho nejslavnější kniha, odstartovala langdonovskou mánii, zájem o studium symbolů a vyvolala řadu kontroverzí. Napínavá dobrodružství, ve kterých profesor Langdon zachraňuje svět, udržují vysokou kvalitu i zájem čtenářů. Jak dobře je znáte? Otestujte se, než si přečtete nejnovější kousek – Počátek – a získejte k této očekávané knize poštovné zdarma ;-) 

Pokud si chcete knihy z pera Dana Browna připomenout, mrkněte na naši brownovskou knižní kolekci zde ;-)

Poštovné zdarma získáte, když odpovíte správně na více než polovinu otázek, nezapomeňte na začátku zadat váš e-mail, ať váme, kam váš unikátní kód poslat. Po zodpovězení všech otázek a kliknutí na “Odeslat” scrollujte dolů pro výsledek.

Jdeme na to! :-)

Tak co, troufáte si? Je tu Kvíz Roberta Langdona!

Jméno

E-mail

Profesor Langdon trpí od dětství jistými potížemi, co ho trápí?
Ve kterém románu se profesor Langdon objevuje poprvé?
Jeden z Brownových románů je silně inspirován renesančním dílem Dante Alighieriho Božská komedie. Který?
Jak se profesor Langdon udržuje v kondici?
Kde pracovala Vittorie Vetra, která sekundovala profesoru Langdonovi v Andělech a démonech?
Kdo režíroval filmy s Robertem Langdonem?
Jak se profesor Langdon dostal z archivního sejfu, když mu v Andělech a démonech začal docházet vzduch?
Co znamená kód 13-3-2-21-1-1-8-5?
Jak se jmenovalo ortodoxní křesťanské sdružení, jehož biskupem byl Aringarosa a kam patřil i vrah Silas ze Šifry mistra Leonarda?
Co má za úkol Převorství sionské?
Jaká je odpověď na tuto hádanku? " Pod dávným Roslinem se Svatý grál skrývá. Ostří a kalich klid její tam hlídá. Kol díla mistrů, co čest vzdali jí, pod nebem hvězdným spánkem věčným spí."
Kdo zavraždil Vayenthu, agentku společnosti Konsorcium, známou z Inferna?
Profesor Langdon nosí hodinky s...

 

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
  1. Katerina 26. 1. 2018 00:15

    Jen chci poukázat na to, že na jednu otázku jsem odpověděla špatně, a to proto, že ani jedna z nabízených odpovědí není správná. Odpověď na hádanku ” Pod dávným Roslinem se Svatý grál skrývá. Ostří a kalich klid její tam hlídá. Kol díla mistrů, co čest vzdali jí, pod nebem hvězdným spánkem věčným spí.” je Louvre.

Sociální sítě
#martinusaciradi: V prvním díle roku 2018 vám @LucieZeli, @janebenesova a @ZuzanaKadecka doporučí knihy, které četl… https://t.co/inpFt94xAs
18. 2. 2018
Burgessovi chlapci jsou nejnovější česky vydanou knihou Elizabeth Strout, držitelky Pulitzerovy ceny. Co na ně říká… https://t.co/6C4HT6CrC0
15. 2. 2018
Nový Dan Brown si rozhodně zaslouží videorecenzi! Tak se mrkněte, jak @LucieZeli hodnotí Počátek, příběh profesora… https://t.co/u17A9YJ2cu
15. 2. 2018
Kdo letos získá titul Nejkrásnější kniha roku? Mezinárodní výtvarná komise vybrala z 255 přihlášených knih 55 nomin… https://t.co/Utvg1xiJi3
14. 2. 2018
Něco k Valentýnu pro milovníky a milovnice literatury faktu 😉 https://t.co/qSnOkzjdWE
14. 2. 2018
Počátek
Dan Brown