Štítek: den nepřečtených knih

Jak si naplánovat ničím nerušený Den nepřečtených knih

Jak si najít více času na čtení? To je věčné téma každého knihomola a my se snažíme přicházet s novými nápady, kde v tomhle uspěchaném světě, kde má každý spoustu práce a milion aktivit, čas na čtení hledat. A více než kdy jindy je ta otázka aktuální právě teď, protože se blíží velký knihomolský svátek – Den nepřečtených knih!

Pokračování

Den nepřečtených knih: Knižní tipy, část druhá

Doufáme, že pilně dodržujete předsevzetí, která jste si 31. srpna dali :) Všichni máme více času na čtení, všichni jsme si našli skulinky, které zaplňujeme stránkami, a proto všichni potřebujeme spoustu tipů na čtení… Tady je druhá polovina našich knižních doporučení ke Dni nepřečtených knih pro každou situaci!

Pokračování

Den nepřečtených knih: Knižní tipy, část první

Den nepřečtených knih je pro letošní rok za námi. Ale pátrání po času na čtení nekončí! Chceme, abychom společně nacházeli knihomolské chvilky každý den. A protože jsme vám radili, kdy, kde a místo čeho si konkrétně můžete číst, máme pro vás i konkrétní tipy. Tohle je jejich první polovina.

Pokračování

5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Konečně vyšla nová Lisbeth, kterou jsme pokřtili v Lucerně, Terry Pratchett pracoval na novém románu a ke Dni nepřečtených knih se vás připojilo na tři tisíce. Uplynulý týden byl v knižním světě výživný!

Pokračování

Den nepřečtených knih: Typologie notorických nedočítačů

Den nepřečtených knih je za rohem, nebo přesněji za víkendem, který nás čeká. Už jste si na webu Dne nepřečtených knih udělali test, kolik času na čtení vám dopřává váš denní režim? Kde máte rezervy? A do jaké skupiny notorických nedočítačů knih patříte?

Pokračování

5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

Za dveřmi je knihomolský svátek, ve středu se vrací Lisbeth do Prahy a univerzita v Texasu zakoupila celý archiv japonského spisovatele Kazua Ishigura. Co všechno se právě děje v knižním světě a nemělo by vás minout?

Pokračování

Den nepřečtených knih: Jak si více času na čtení obstarávají Martinusáci?

Pracujeme s knihami. Milujeme knihy. Chceme více času na jejich čtení! Ani nám v Martinusu se nevyhýbá pocit, že na knihy není tolik času, kolik bychom si přáli. Jak se s nedostatkem času, neslučitelným s naší obrovskou vášní pro čtení, vyrovnávají Martinusáci a Martinusačky? Přečtěte si, kde hledáme #ViceCasuNaCteni!

Pokračování

Den nepřečtených knih se blíží. Čas na čtení se skrývá i ve vašem chytrém telefonu!

Den nepřečtených knih už je skoro za rohem! Letos máme větší ambice, než vám jen připomenout, kolik knížek vám doma leží ladem. Chceme vám ukázat, jak můžete stíhat více stránek, aniž byste předtím museli zdědit miliony nebo se dobře vdát či oženit a vyměnit práci za nekonečné čtení u bazénu. Stačí třeba vyměnit trošku Facebooku a Instagramu za knihy. Pojďte s námi pátrat po tom, kde v našich nabitých dnech hledat #ViceCasuNaCteni!

Pokračování

Den nepřečtených knih se blíží! Jak získat více času na čtení?

Blíží se Den nepřečtených knih! Každoroční svátek všech těch, kdo si pořizují více knih, než kolik zvládnou přečíst :) Jako každý rok ho slavíme 31. srpna. Leží vám doma v knihovně nějaký kousek, který jste nedočetli, nebo snad ještě ani neotevřeli? Nemáte čas na to, dorazit všechny nepřečtené knihy na poličce? Tak s námi pojďte pátrat, kde v našich nabitých dnech hledat #ViceCasuNaCteni!
Pokračování

Dnes je Den nepřečtených knih! Zasoutěžte si s námi

Věříme, že knihy by se neměly jen nakupovat. Měly by se hlavně číst. 28 % knih, které máme doma, je prý nepřečtených. Změňme to! :-) Pojďme dnes dočíst knihy, které na nás čekají na poličce nebo nočním stolku.  Pokračování

Sociální sítě
@ilincev Díky! ☺️
25. 5. 2018
Marvin je zasmušilý. Jak ho potěšit? Vyberte si z naší ručníkové slevy: Sci-fi a fantasy knihy o 25 % levněji pro v… https://t.co/QyTVHEb8pw
25. 5. 2018
"Bylo to asi takhle: Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný… https://t.co/xxKE2KFZOP
25. 5. 2018
Už zítra je #towelday, tedy #rucnikovyden! Máme pro vás soutěž a něco navíc, kopněte tam megacloumáka a přidejte se… https://t.co/TeGoKd08Ac
24. 5. 2018
Na krátko, film podle povídky Petry Soukupové, jde do kin už dnes! Přečtěte si o něm více - jak ho vidí herci a her… https://t.co/FWgmuWVg1T
24. 5. 2018
Počátek
Dan Brown