blog

LookBook #56: Při západu slunce

Neděle 9. července 2017 23:41
Ne 9.07. 2017 23:41
3 minuty čtení 3

Taky to tak máte, že vytáhnete knihu v kavárně u stolku venku, nebo na lavičce v parku a najednou do stránek mžouráte, protože už se setmělo a vy jste si ani nevšimli, kdy se to během těch pár hodin stalo? 🙂 Někdy není na škodu zvednout oči od příběhu a kochat se třeba západem slunce. A knihám to v posledních paprscích slunce sluší, mrkněte!

Co bychom vám tentokrát doporučili? Už dopředu musíme potvrdit, že většina z románů vám bude dělat báječné společníky na dovolené. Skvěle si odpočinete kupříkladu u smutné i veselé knihy Jeden kluk z milionu, která vám objasní, co má společného otec kytarista, syn se zálibou v Guinessových rekordech a 104letá stařenka. Pobaví vás i román V případě neočekávané události, tak trochu young-adultovka o prvních láskách, o náhodách i komunistických spiknutích… nejlepší na ní je to, že se odehrává během amerických padesátých let, což napovídá i půvabná obálka. A to by bylo, aby v LookBooku chybělo něco napínavého – britský thriller Dívky z trajektu vás nenechá spát, dokud ho nedočtete a rozhodně se ještě dlouho po dočtení budete ohlížet za rameno pokaždé, když se za vámi něco šustne.

Laskavým morousovitým humorem, trochou sarkasmu a notnou dávkou vtipu oplývá severský kousek zvaný Mrzout, který původně vznikl jako rozhlasová hra, ovšem na základě jeho oblíbenosti u diváků se dočkal i literární podoby, a tak Mrzouta teď mohou ocenit i čeští čtenáři. Nesmírně kouzelná je pak biografie Život v Paříži, můj splněný sen, v němž se seznámíme s Newyorčankou Lisou, co se rozhodla od základu změnit svůj život – tenhle příběh doporučujeme všem, co si někdy připadali ztracení a zoufalí, ale navzdory tomu nepřestali snít. A na závěr tu máme opět něco speciálního, tentokrát od kuchařského fochu. Život je raut od Vývařovny je něco jako Sex ve městě, kdyby Carrie a ostatní žily v Praze na pokraji nervového zhroucení. Utopenec je jejich makronka, pivo jejich šampaňské. Svérázná knížečka o životním stylu plná řízně upřímných glos si nás získala!

Náš Instagram