blog

Temný kvíz Harryho Pottera

Úterý 31. října 2017 19:20
Út 31.10. 2017 19:20

Nejen o Halloweenu se rádi bojíme a nejen o Dušičkách rádi vstupujeme do světa duchů a kouzel. Ale právě přelom října a listopadu je pro takové temné knihomolské libůstky ideální! Proto je na čase otestovat své znalosti té temnější stránky světa čar a kouzel a života Harryho Pottera. Vždyť se právě 31. října podruhé narodil! Tak šup, vyzkoušej náš temný kvíz 🙂

Svetry, deky, listí a strašidla. To všechno se nám pojí s podzimem a hlavně s 31. říjnem. Proč je toto datum významné, kromě toho, že v ten den oslavujeme Halloween? Právě v tento den si připomínáme Harryho “druhé” narozeniny, protože právě v tento den přežil útok Voldemorta v Godrikově údolí. Pamatujete? 🙂 Pokud jsi správný “potterhead”, tak si hravě poradíš i s následujícími otázkami, které se týkají těch nejtemnějších a nejzlověstnějších čarodějů a kouzel právě ze světa Harryho Pottera. Takže, jak se říká, kdo se bojí, nesmí do (Zapovězeného) lesa a my ostatní se do toho můžeme pustit 😉

Jednou z nejzápornějších postav, které se objevily v příbězích o Harrym Potterovi, se rozhodně stala Dolores Jane Umbridgeová. Ano, i nám se hned vybavily kočky a růžový huňatý svetr. Jakou funkci tato čarodějka zastávala na Ministerstvu kouzel?

Correct! Wrong!

Téměř smrtelnou kletbu Sectumsempra použil Harry na svého protivníka Draca Malfoye. Který kouzelník tuto kletbu vymyslel?

Correct! Wrong!

Hůlka Bellatrix Lestrangeové mučila kromě jiných lidí i Nevillovy rodiče a dokonce zabila Siriuse Blacka. Z jakého dřeva byla tato hůlka vyrobena?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort je jméno, které se mnozí kouzelníci bojí i jen vyslovit. Jaké je ale skutečné jméno Pána zla?

Correct! Wrong!

Tak jako jinde ve světě, i v tom kouzelnickém existují dobrá a zlá zaklínadla. Ta nejhorší z nich si nedovolí vyřknout ani ti nejzkušenější kouzelníci a kouzelnice, protože jejich použití se přísně trestá. Známe je pod jménem Kletby, které se nepromíjejí. Které to jsou?

Correct! Wrong!

Co bylo symbolem Smrtijedů?

Correct! Wrong!

Jak se křestním jménem jmenovala manželka Luciuse Malfoye, otce Draca Malfoye?

Correct! Wrong!

První otevření ukryté Tajemné komnaty měl na svědomí Lord Voldemort, kterému se to povedlo jakožto přímému potomkovi Salazara Zmijozela. V kterých letech se tak stalo?

Correct! Wrong!

Peter Pettigrew se poté, co zradil Harryho rodiče, snažil ukrývat. Kde přesně si našel svou skrýš?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort se snažil zničit Harryho Pottera různými způsoby. Hned v první části si propůjčil tělo učitele v Bradavicích. Jak se tento profesor jmenoval?

Correct! Wrong!

Lord Voldemort byl posedlý hledáním nesmrtelnosti a právě proto si vytvořil viteály. Kolik jich vytvořil a do které osoby vložil nevědomky část své duše?

Correct! Wrong!

Temný kvíz Harryho Pottera
Potterhead č.1!

Tvé okolí by tě mělo právem nazývat potterheadem č.1 a my jen nechápeme, jak je možné, že ti nedorazil dopis z Bradavic. Věříme, že svou sbírku kouzelnických knih máš kompletní, ale nechybí ti některé z nových nebo ilustrovaných vydání? 😉 A ilustrované vydání Fantastických zvířat bude pro tebe jakožto sběratele rozhodně #musthave!
Jde to, ale ještě studuj 😉

Základní znalosti máš, to ceníme! Ale je třeba svět Harryho Pottera v tvé hlavě stále oprašovat, aby se na něj nezapomnělo. Určitě si rád/a přečteš některé z nových vydání, aby sis připomněl/a, co přesně se v Bradavicích dělo a nesmíš zapomenout ani na kouzelnické učebnice 😉
Ale, ale...

Tady to trochu drhne! Chtělo by to zopakovat základy. Pořiď si nová vydání sedmidílné série, nezapomeň na učebnice a pusť se do studia! 😉

Share your Results:

Že se potřebuješ ještě dovzdělat? Pořiď si bradavické učebnice nebo některé z nových vydání – třeba tohle nebo tohle. A že si chceš udělat radost? Co takhle ilustrované vydání Fantastických zvířat? 😉

Náš Instagram