Proč se letos pokouším číst jinak
Bylo to před čtyřmi lety, když jsem dokončil studia a pořídil si domů dvě nové, velké domácí knihovny. Díval jsem se na ten prostor, na nové možnosti, které mi nabízel, a říkal si, že tolik místa knihami přece nikdy nezaplním. Ale stalo se. Aniž bych tušil, do jaké pasti se tím dostávám.
Jak jsem se naučila znovu číst
Na podzim 2017 se stalo něco zvláštního. Když jsem se jednoho víkendového večera vracela na začátek kapitoly jedné knížky, docvaklo mi, že už to dělám popáté. Nedokázala jsem se soustředit. Došla mi trpělivost i morál. Neučetla jsem víc než odstavec. A i ten mě otravoval.
Rovnýma nohama do Maasverse & tipy, co číst
Jak jsem vyměnila non fiction za ACOTAR 📚✨ Co to je a jak se to stalo jsem vám povyprávěla v tomhle článku. I to, jak můžete do Maasverse rovnýma nohama skočit i vy.
Tipy na to, jak se rozečíst v cizím jazyce
Máme velké štěstí, že v našem českém knižním rybníčku vychází nové překlady ve velké kvalitě, navíc poměrně rychle. I přesto se domníváme, že rozšířit si obzory a přečíst si knihu i v jiném jazyce má spoustu výhod. V tomhle článku najdete tipy na to, jak se do čtení v cizím jazyce pustit a co vám to může usnadnit.
Proč vyzkoušet e-knihy & audioknihy
Řekla jsem si, že bych vás po delší době mohla zase trochu navnadit i na jiné způsoby čtení, než je klasická tištěná kniha. Proč byste měli alespoň vyzkoušet e-knihy a audioknihy, jaké benefity tyhle způsoby čtení nabízejí a jak s tím vlastně začít?
5 nejkrásnějších knihkupectví v Evropě
Dumáte nad tím, kam letos vyrazíte na výlet a taky rádi spojujete příjemné s užitečným a rádi prozkoumáváte nová knihkupectví? Pokud hledáte tip na knihomolský výlet, máme jich pro vás rovnou pět!
In & Out 2024: Jaký by měl být tento rok?
Začátek roku (za který považujeme celý leden) se nese v duchu nových plánů, předsevzetí a predikcí - jaký asi nastupující rok bude? Co můžeme udělat pro to, aby byl co nejlepší?
Knižní horoskop na rok 2024
Milé knihomolky, milí knihomolové, jste zvědaví, jaký čtenářský rok 2024 máte před sebou? Hvězdy vám to prozradí!
5 tipů na to, jak se namotivovat k častějšímu čtení v roce 2024
Nový rok je ideální příležitostí pro předsevzetí nebo plány a motivaci na další životní období. Není samozřejmě nutné se do ničeho nutit, proto berte naše tipy spíš jako inspiraci k tomu, jak si najít více času na čtení i ve dnech, kdy se toho děje zkrátka hodně. Protože - a na tom se jistě shodneme - čtení je prostě jedna z nejlepších věcí na světě :-)
Autofikce. O co jde a proč nás tolik přitahuje?
Okno do života ostatních. Tak by se dal popsat žánr, který už nějakou dobu hýbe zahraničním literárním světem – autofikce.
Bibliodiverzita: O co jde a proč je důležitá
Pravděpodobně znáte pojem biodiverzita, který se používá pro označení rozmanitosti života na Zemi. S biodiverzitou je spojen (mimo jiné) pojem bibliodiverzita, který můžeme chápat jako takový literární ekvivalent ekologické biodiverzity. Co to tedy je a proč je pro nás bibliodiverzita důležitá?
5 důvodů, proč vyzkoušet Knihovrátek
Určitě to znáte taky, tenhle klasický knihomolský problém - vaše knihovna se vcukuletu zaplní příběhy a ty nové najednou není kam dávat. Co s knihami, které zabírají místo a neplánujete je už číst? Řešení má náš Knihovrátek.
5 tipů pro duševní zdraví
Ač milujeme zimní zachumlání do dek s horou knih a čajem, máme obrovskou radost z prvních jarních paprsků, které už se naštěstí hlásí o slovo. Květen je už čtyřiasedmdesát let měsícem duševního zdraví, tak se pojďme podívat, co pro něj (nejen) tohle jaro můžeme dělat.
7 tipů na místa v ČR, která znáte z literárních příběhů
Také se rádi vypravujete do míst, ve kterých ožívají literární příběhy? V tom případě čtete dál! Dneska jsme si pro vás připravili sedm tipů na senzační literární místa, která polechtají vaše zvídavá knihomolská „já“.