Slavíme narozeniny! Přečtěte si o 7 knihomolských letech Martinusu
Za sedmero horami a sedmero řekami žil byl jeden Martinus… ale však vy už tenhle příběh znáte! Aby taky ne, když jste jej napsali společně s námi <3 Naše knihkupectví už není žádné batole, podle věku už dokonce chodí do školy! Řekli jsme si tedy, že tyhle narozeniny už si zaslouží ohlédnout se zpátky a trošku nostalgicky zavzpomínat. Jak to vlastně kdysi celé začalo?
2012
Nápad na českou větev největšího slovenského knihkupectví Martinus vznikl někde na španělské dálnici na dvoutýdenním roadtripu kamarádů, mezi kterými byl i CEO slovenského Martinusu Michal Meško a budoucí country manager českého Martinus.cz Dušan Murčo 😊 Náš web se spustil v noci z 31. ledna na 1. února a už od začátku bylo jasné, že naším cílem nebude být tím nejlevnějším, nýbrž nejkvalitnějším knihkupectvím s nejlepším zákaznickým servisem a spoustou knihomolské zábavy. Už v roce 2012 vznikly první české sběratelské záložky, hlazení ovečky ubíralo na předvánočním stresu v Antistresových Vánocích (tento pojem se, mimochodem, interně v předvánočním období drží v Martinusu dodnes) a na konci srpna jsme poprvé slavili Den nepřečtených knih. Jako ilustraci doplňujeme úplně první facebookovou (vlevo) a instagramovou (vpravo) fotku!
2013
Kromě toho, že v tomto roce vznikl náš partnerský systém, objevila se také poprvé Knižní výzva, tedy soutěž o kopec knih a celkem padesát různých knihomolských vyzývaček.
2014
V roce 2014 jsme vytvořili novou tradici, ke Dni nepřečtených knih se na počest Douglase Adamse přidal Ručníkový den. Vybrali jsme také Největšího knižního hrdinu a podařilo se nám za něj získat cenu Marketingový počin roku. Kromě toho se také na Facebooku narodil knižní fotografický projekt Za knihami, inspirovaný známým Humans of Prague.
2015
Díky soutěži o Zlatý kupon (v čemž nás inspiroval jeden známý čokoládový magnát) jsme zjistili, že vás baví hledat indicie a oklikou jsme se k tomu později vrátili při vytváření Tajných bonusů 😉 Tou nejzásadnější událostí roku 2015 je ovšem bezpochyby vznik Knižní šifry, která v březnu poprvé donutila všechny vysedávat u počítače/telefonu a luštit v odkrývajícím se obrazu známé knihy. Kromě toho jsme v roce 2015 začali zkoušet, jak nám to půjde před kamerou – a z videa níže zjistíte, že naše první momenty při natáčení na YouTube nebyly vůbec jednoduché 😊