blog

Vánoční harmonogram 2019: Kdy objednat vánoční knižní dárky?

Kdy je ideální doba na objednání všech těch knih, které mají pod stromečkem udělat radost vašim nejbližším? Asi už jste to slyšeli, ale my vám to s dovolením řekneme ještě jednou: CO NEJDŘÍV! :-) Díky tomu nebudete prožívat předvánoční dobu v stresu ani vy, ani kurýři. V našem článku najdete veškeré info na téma, jak to zařídit, aby k vám dárky dorazily včas i pár tipů pro ty, co opravdu, ale opravdu vůbec nestíhají :-)

Advent je tu a Vánoce už se plíží zpoza rohu, proto je na místě zjistit, jak je to s knižními dárky od nás.  Jak vybírat a objednávat, aby to k vám stihly pod stromeček včas? Poradíme 😉

Nejzásadnějším ukazatelem na našem webu je zelený stromeček. Ten samozřejmě znamená, že knihu či jiné zboží stíháme doručit do Vánoc. V potaz bere to, zda je kousek skladem, případně rychlost, s jakou nám ho je dodavatel schopen na sklad doručit, aby mohl putovat rovnou k vám 🙂

Nezáleží jen na skřítcích v našem skladu, kteří jsou opravdovými mistry v superrychlém balení knih do peřinek, ve kterých cestují ke svým novým majitelům. Je nutno zohlednit i rychlost dopravce, kterého si vyberete k doručení zásilky. Jak tedy vypadá “stromečkový rozpis” pro letošní rok?

Do kdy byste měli knižní dárečky objednat?

Pokud si k doručení vyberete Českou poštu (ať už balík do ruky nebo na poštu), tituly se zeleným stromečkem by vám měl váš pošťák nebo pošťačka doručit včas, pokud si je objednáte nejpozději do středy 18.12. do 12:00.

Pokud si k doručení vyberete kurýra PPL nebo Zásilkovnu, tituly se zeleným stromečkem by měly bezpečně doputovat pod vánoční stromeček, pokud je objednáte do čtvrtka 19.12. do 12:00.

Řešení na poslední chvíli? Máme 😉

Někdy zkrátka ani ty nejnaplánovanější plány nevyjdou podle našich představ a vy ještě těsně před Vánoci nemáte žádné dárky? Jednou z možností jsou naše dárkové poukázky. Chcete věnovat poukaz na knihy za dvě stovky nebo dva tisíce? Stačí si vybrat z našich dárkových poukazů, posíláme je i ve fyzické podobě, ale samozřejmě také ihned ve formě pdf do vašeho e-mailu. Můžete si přitom vybrat z několika designů!

Čtěte také  5 tipů pro duševní zdraví

Další praktickou možností jsou dárky ke stažení! Připravili jsme pro vás kolekce těch nejlepších e-knih z oblasti beletrie, skvělé non-fiction kousky do čtečky i do smartphonu. Stačí vybrat, nakoupit a v minutce můžete e-knihy darovat – vše potřebné najdete ve svém účtu Můj Martinus v sekci Ke stažení. Kromě toho, že takový dárek pořídíte za chviličku a bez ohledu na zasněžené silnice či zaneprázdněnou poštu, ho navíc nemusíte balit 😉

I skřítkové jsou jen lidé

Taky nakupujeme online. Taky sem tam utrousíme ironickou poznámku o kurýrech. Ale pak se podíváme na spousty balíků, které v předvánočním období v našem skladu přerůstají výšku mrakodrapů a uvědomíme si, že rozvézt je včas a s úsměvem do všech koutů Čech je přímo nadlidský úkol. Přidejme do hrnce nedostatek lidí, celé to smíchejme s nevyzpytatelným počasím, chvíli se navzájem podusme a máme recept na skutečně šťavnaté situace.

V našem knihomolském skladu jsou připraveny desítky tisíc příběhů a makáme pro vás do poslední chvíle, ale neúprosnou logiku neoklameme: čím dřív si dárky objednáte, tím méně stresu pro všechny. Zejména pro vás. Proto, když můžeme, pomozme si všichni navzájem. Sledujte pohyb své zásilky online a čekejte na SMS nebo telefon od kurýrů. Buďte na správné adrese – a pokud ne, dejte to včas vědět, nebo mějte v záloze někoho, kdo zásilku převezme. A i když všecko do puntíku splníte – buďte shovívaví. Drtivá většina takových skřítků dělá vše proto, aby měli všichni krásné Vánoce, a to včetně večerů a víkendů. Neznamená to samozřejmě, že mezi nimi nejsou shnilá jablíčka. Neznamená to, že byste měli tolerovat arogantní nebo vulgární chování. Jen zkrátka ještě nemáme ty sovy na roznášení balíčků vycvičené tak jako v Harry Potterovi a je zapotřebí spousty lidských ruk, aby se vaše vytoužené knihy dostaly včas pod stromeček.

Čtěte také  Proč vyzkoušet e-knihy & audioknihy

Jana Hartlová

Obsahový specialista

Jana v Martinusu píše a fotí na sociální sítě, dává do kupy newslettery a blog. Je věrnou fanynkou Harryho Pottera a v jednom kuse se snaží někomu vnutit Malý život nebo Geniální přítelkyni. Nejradši čte současnou beletrii.

Příspěvky autora