blog

LookBook: Nejhezčí knižní dárky

11.12. 2017

Právě teď je nejvyšší čas pořídit vánoční dárky 😉 Věříme, že i těm nejpilnějším a nejorganizovanějším z vás nějaké chybí a že se mezi vámi najde dokonce celá řada těch, kdo na dárky ještě ani nepomysleli 😉 Známe to, ale vážně je za pět dvanáct, tak se pojďte honem inspirovat a šup s knížkami pod stromek!

IMG_6217

I letos vyšla těsně před Vánoci celá řada úžasných novinek různých žánrů. Mezi našimi tipy na knižní dárky tak najdete spoustu úplně nových kousků, se kterými nakladatelé počkali na konec roku 😉 Zároveň vám však doporučíme i kousky, které vyšly už dříve během podzimu. Tu nejvhodnější knihu pro vaše blízké tu určitě najdete i vy!

IMG_6428Ptáte se, jaké jsou ty největší hity letošních Vánoc? Patří mezi ně rozhodně několik skvělých detektivek, thrillerů a napínavých příběhů. Jednou z nejžádanějších knih těchto žánrů je Žena v okně. Hlavní hrdinka Anna je agorafobička, nevychází z domu, i z okna však uvidí něco, co vidět neměla… Pro fanoušky a fanynky Zmizelé či Dívky ve vlaku jasná volba. Milovníci a milovnice humoru jistě ocení pokračování legendárního Saturnina. Kniha Saturnin se vrací byla napsaná přesně v Jirotkově stylu a připomene vám tetu Kateřinu, slečnu Barboru i samotného svérázného sluhu. Nejen mladé ženy potěší kniha úspěšné blogerky Terezy Salte Šlehačková oblaka. Povídání o cestě za snem, která občas obsahuje i nějaký ten držkopád, nakopne k plnění vlastních životních přání. A pokud hledáte dárek pro někoho, kdo se rád vydává nejen za svými sny, ale také na cestu, sáhněte po knize oblíbeného vtipného cestovatele Ladislava Zibury. Obdarovaná či obdarovaný se s Ládíkem vypraví do Arménie a Gruzie a dozví se, proč už nechce chodit pěšky.

IMG_6369Na naší vánoční stránce samozřejmě i letos najdete tipy na knihy pro různé osobnosti. Třeba pro jednotlivé členy rodiny. Kategorie berte samozřejmě pouze orientačně, každý známe nějakého puberťáka, který hltá Agathu Christie, nebo zasloužilou matku, která nedá dopustit na young adult, nicméně vycházeli jsme především z preferencí martinusáckého příbuzenstva. Schválně, kdo má ve vaší rodině nejvíc času na čtení? U nás je to rozhodně děda. Proto pro něj pod stromkem nesmí knihy chybět! V našem výběru knih pro dědečka najdete kvalitní krimi, třeba skvělou, drsnou a přitom čistokrevnou detektivku Hadrový panákve které se řeší případ těla, sešitého z šesti různých obětí. Klasičtějším dárkem je pak Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese, která by i tomu nejknihomolštějšímu dědečkovi měla vydržet alespoň do půlky ledna 😉 Pokud váš děda miluje satiru, sáhněte po knize Dimitry Glukhovského Povídky o vlastipokud se navíc také rád zasměje, zkuste novinku z pera autora Mládí v hajzlu – knihu s poetickým názvem Z hovna bič z pera C. D. Payna.

IMG_6353 (1)

Další osobou, na kterou se u nás doma nesmí s knihou zapomenout, je maminka. Protože mámy jsou přece jen každá jiná, najdete mezi tipy na knižní dárky pro maminky jak romány, tak detektivky, cestopis, biografii i kuchařku. Radku Třeštíkovou sice nejvíc proslavily Bábovky a novinka Osm, mnoho jejích příznivkyň však nedá dopustit na autorčinu předchozí knihu, kterou je To prší moře. Pro milovnice příběhů s propracovanou psychologií postav dárek jako dělaný. Pokud má vaše máma radši světovou literaturu a také ilustrace, zabalte jí Murakamiho novinku Birthday girl. Snová povídka, kterou obrázky doplnila Kat Menschik, pokládá více otázek než zodpovídá. Výborná kniha pro všechny hloubavé typy. No a pokud je vaše maminka romantický typ, máte asi letos jasno – právě totiž vyšla novinka hvězdy romantických příběhů Jojo Moyes s názvem Krasojezdkyně.

IMG_6313

Nezapomněli jsme ani na mládež! Všechny odrostlejší, ale duchem mladé kluky a holky jistě potěší některý z kousků z našeho výběru – najdete tu prvotinu úspěšného youtubera Kovyho, který patří mezi ty nejbystřejší a nejzajímavější tvůrce českého YouTube, dále napínavý příběh ve stylu Zmizelé s názvem Nejtemnější kouty a krásnou obálkou a také temný fantasy příběh Šest vran.

To ale není zdaleka všechno! Na naší vánoční stránce najdete celou řadu dalších tipů na knižní dárky. Samozřejmostí jsou knihy pro děti, pro tatínky nebo pro babičky. Sestavili jsme také kolekci knížek pro milovníky a milovnice fantasy, sci-fi a hororu, pro ty, kdo se rádi smějí nebo kdo si chtějí rozšiřovat obzory. Máme pro vás také kolekce knižních dárků podle ceny. Prohlédněte si je 😉 Kolekce průběžně upravujeme tak, abyste v nich našli knížky, které vám stihneme doručit do Vánoc. Zásoby některých titulů totiž rychle mizí, tak neváhejte a vyberte knižní dárky co nejdříve. A také k nim nezapomeňte přibalit více času na čtení <3

IMG_6291 (1)

IMG_6324

IMG_6380

IMG_6392

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_6406

IMG_6128 (1)