blog

Den nepřečtených knih: Knižní tipy, část první

Den nepřečtených knih je pro letošní rok za námi. Ale pátrání po času na čtení nekončí! Chceme, abychom společně nacházeli knihomolské chvilky každý den. A protože jsme vám radili, kdy, kde a místo čeho si konkrétně můžete číst, máme pro vás i konkrétní tipy. Tohle je jejich první polovina.

Motivace ráno, motivace večer, motivace 24/7

Patříš mezi ty, kteří po ránu nechávají telefon a všechny e-maily a notifikace plavat? Raději si přečteš pár řádků, které tě motivují do nového dne? Pak pro tebe máme výběr knih, které jsou k rannímu “nakopnutí” jako dělané. Čtyři dohody, kniha moudrosti starých Toltéků ti poradí, jak dosáhnout osobní svobody a životního štěstí. Jde o opravdovou klasiku motivační literatury, kterou rozhodně musíš znát. Nejen příklady pozitivní psychologie v praxi na tebe čekají v knize Vzkvétání – přináší nový a svěží pohled na to, jak dosáhnout spokojenosti. Austin Kleon tě vyzívá ke kreativitě v knize Ukaž, co děláš! Narozdíl od předchozí knihy Kraď jako umělec tady ukazuje, jak se sám stát tím, koho budou ostatní následovat, a učí nás, jak s ostatními svou kreativitu sdílet. Baví tě knihy o osobním rozvoji a time managementu? Útlá knížka Zen a hotovo je tou pravou příručkou pro tebe – je mnohem tenčí než její předchůdkyně Mít vše hotovo, ale výsledky přináší neméně skvělé.

Klasický relax

Prší venku? Nechce se ti mezi lidi? Nebo máš prostě jen volnou sobotu? I pro takovou příležitost tu máme pár tipů. Vraní dívka je knihou ze série psychothrillerů, která tě zavede na mnoho temných míst, mezi pedofily i na nacistická popraviště. Pro maximální efekt čti, když doma nikdo jiný není. Čas odejít je přemýšlivý román Jodi Picoultové, ve kterém hlavní hrdinka pátrá po matce, která se ztratila při nepravděpodobně znějícím incidentu, ve kterém její kolegyni ušlapal slon. Jak to ale vlastně bylo doopravdy? Uvař si čaj, sedni si do oblíbeného ušáku a přijď tomu na kloub. V podtitulu napínavého románu Co po ní zůstalo stojí: “Pravda bolí chvíli, ale lež bolí napořád”. Otevírá zajímavou otázku: co se o nás lidé dozví po naší smrti? Pusť se do pátrání po tom, kým opravdu byla jedna předčasně zesnulá dívka. Pokud tě baví válečná tématika a tajní agenti, otevři Na západ od svobody, knihu o mocné CIA a o tom, že i taková organizace potřebuje podivínské soukromé detektivy.

Čtěte také  Klára Vlasáková: Změny ženského těla jsou takřka věc veřejná

Číst a růst

Je pro tebe čtení především cestou k seberozvoji a radši než beletrii máš příběhy o tom, jak se někdo dokázal zdokonalit v tom, co dělá, vykonat úžasné věci, a návody na to, jak toho taky dosáhnout? Pak zvol jednu z následujících knížek. Od nuly k jedničce se točí kolem jedné velké myšlenky: V konkurenčním prostředí je těžké uspět, mnohem snazší a pro svět přínosnější je přijít s něčím novým. Ani ne tak o obsahu, ale formě našich profesních životů se dočteš v knize Práce na dálku. Bude jednou nenormální chodit každé ráno do kanceláře? Jaké výhody má být tak trochu nomád? Inspirativní knížka v tobě vyvolá touhu po změně. Knížka s názvem Začněte s PROČ se zabývá tím, jak důležité je pro firmy, podnikatele a různé projekty uvědomit si důvod své existence a poslání, které je žene dopředu. Každý ví, čím se zabývá, většina lidí i tuší, jak tuhle činnost nejlépe realizovat, ale vědět proč může každého posunout na novou úroveň. “Živ se tím, co tě baví” slyšíme dnes na každém rohu. Autor Startupu za pakatel ale tvrdí, že je to možné – přečti si jak.

Skvělých knih je zkrátka obrovská spousta, a ať už jste kdokoli a vaše dny vypadají jakkoli, čas na čtení se vždycky najde. Zůstaňte s námi, další tipy se na blogu objeví co nevidět 🙂