Šíleně smutné povídky
Terezu Boučkovou známe především pro její nepřehlédnutelné romány a jiné delší prózy − kniha Rok kohouta byla nejprodávanější českou knihou roku 2008 a dále kupříkladu Indiánský běh získal cenu Jiřího Ortena. Tentokrát ale Tereza Boučková zvolila formu, ve které ji čtenáři ještě neznají − krátké, minimalisticky psané povídky.
Jak jste s námi stopovali po galaxii

V sobotu jsme slavili Ručníkový den. Celý den jsme chodili hrdě s ručníky a čekali, jestli kolem nepoletí nějaká spřátelená flotila. Nevíme, jak vy, ale my jsme si to skvěle užili. Nemluvě o tom, že bylo tak hrozné počasí, že ručník kolem krku velmi pěkně hřál. 🙂
Stopujte dnes s námi: Vyfoťte svůj stopařský den a vyhrajte skvělé ceny! :-)

Dnes je Ručníkový den! Ten se slaví po celém světě na počest Douglase Adamse (1952 – 2001), autora Stopařova průvodce po Galaxii, vždy 25. května. Takže jestli dnes nevíte, co si doma určitě nezapomenout, pravidlo je jednoduché: Nepanikařte a mějte u sebe ručník!
Tomáš Hajzler: Vše se změnilo, když jsem podpálil školu
Svoboda v práci. Peníze, nebo život. Dělej, co tě baví. To jsou myšlenky, které připomínají mnoha lidem v Čechách jednu osobu, otce dvou krásných holčiček, freelancera, člověka, který opustill dobře placenou práci předního korporátního managera, a začal přemýšlet a povídat lidem okolo o tom, co vlastně v životě máme hledat. Jak máme pracovat tak, aby člověka …
Vandrování odnikud nikam
Joseph Roth je známý českému čtenáři hlavně díky románu Pochod Radeckého, Nakladatelství Academia však vydává i jiné jeho tituly, naposledy se tak stalo, když na české knižní pulty přišla útlá knížka Židé na cestě.
Skála smrti a pravdy
Naše představy o Skotsku jsou nejspíš jednotné – dlouhá vřesoviště a louky, po nichž se prohání vítr, útesy prudce spadající do moře, bouřlivé zálivy, staré hrady, rozpadající se prastaré kamenné domky a všude pasoucí se dobytek. Výhružná romantická idylka, která čeká na to, kdy se proti nám vynoří Statečné srdce, bojující proti Angličanům a hájící …
Kniha patřící zítřku
Osobní rozvoj je žhavé téma posledních let a Jan Melvil Publishing to potvrzuje i další vydanou knihou. Tentokrát se jedná o dílo českého autora Petra Ludwiga, jež nese název Konec prokrastinace. Co by to bylo za knihu, kdyby hned úvod nebyl věnován samotnému vysvětlení pojmu, který jistě pro mnohé působí poměrně exoticky.
A brouci se rozlezou
Švábi, thajský případ Harryho Holea míří do knihkupectví Jsou věci viditelné a věci, které tak úplně nevidíme… Švábi žijí ve skrytu, ale když se rozlezou, dokážou způsobit pěknou paseku. Jo Nesbø použil toto symbolické označení pro zločinecké skupiny, a dostalo se dokonce do názvu titulu, který nyní vychází. Jedná se o druhý díl krimi série …