Vánoční LookBook #5: Pro nejmenší

Nikdy není příliš brzy na pěstování dětské lásky ke čtění! Proto jsme vybrali knihy i pro kluky a holky, kterým zatím čtou sourozenci a rodiče nebo které se teprve číst učí. Klasické pohádky s krásnými ilustracemi, moderní příběhy, knihy, kterými se vám povede odlákat je od tabletu… Vyberte písklatům něco :)

 

Velkým miláčkem naší kanceláře se hned po vydání stala novinka pro děti z nakladatelství Host. Flouk a Líla jsou pyšný kocourek a počítačová myš, které chtějí děti naučit rozdíly mezi počítačovým a opravdovým přátelstvím. S nádhernými ilustracemi Kateřiny Hikadové. Tohle budete dětem číst rádi :)

Kdo by nechtěl mít prarodiče v jeskyňkové chaloupce za velkým keřem? Dětem z pohádky Pidibabka z Brd se tohle splnilo, a nejen to – jejich babička a dědeček jsou totiž maličtí trpaslíci. Příběh o dětech školkou povinných pro stejně staré kluky a holky s krásnými ilustracemi Brd, lesa a přírody.

Málokterý rodič dodrží své předsevzetí a vůbec děti nepouští k tabletu nebo smartphonu. Už docela malí kluci a holky tak hrají hry, které je naprosto pohltí. Co je zkusit z toho digitálního světa vytáhnout? Oblíbení ptáčči, kteří se prakem strefují do prasátek, se objevili i v knižní podobě s názvem Angry Birds: Bez praku ani ránu. Třeba právě tohle bude první kniha, kterou vezmou vaše děti do ruky a už u čtení zůstanou ;)

Klasická pohádka s nádhernými ilustracemi, to je kniha O Budulínkovi. Kromě příběhu obsahuje kniha i úkoly a hry, je vhodná jak pro první čtení, tak pro předčítání. My jsme se do té lišky prostě zamilovali :) Kniha má navíc takové ty měkké, nafouknuté desky, které děti milují ;)

Proč je důležité poslouchat rodiče? Které zvířátko v lese je nejchytřejší? Proč dělat dobré skutky? Jak dostal medvěd blechu z kožichu? Jak může moucha přechytračit lva? To všechno se děti dozví v knížce Baobaba a jiné příběhy. Je plná bajek a pohádek na zkrácení dlouhé chvíle. A jak jste už asi pochopili, jsme velcí fandové ilustrací se zvířátky, a v tomhle kousku jsou naprosto parádní lišky, jezevci… A taky strašidla :)

Edice První čtení od Albatrosu přivedla ke knihám už nejednoho kluka a holku. A příběh Strýček Slon je dalším kouskem z této řady. Vypráví příběh slůněte, kterému se zatoulají rodiče, a jen díky veselému strýčkovi zažene chmury. Veselé, hravé, k prvnímu louskání písmen a slov skvělé.

Kterou z nich chcete po Vánocích číst dětem? Nebo mladším sourozencům? Nebo snad vnoučatům? Každé malé holčičce by měl někdo číst, s každým malým klukem by měl někdo obracet stránky. Tak šup do toho! Další tipy vás čekají i ve vánočním pomocníkovi. :)

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
Co ke dni dětí? No přece čtení! 😊 Připravili jsme pro vás výběr krásných dětských knih pro kluky a holky od nejmenš… https://t.co/MKffnAWtua
22. 5. 2018
Jaké bylo setkání s Petrou Soukupovou v #bookscalling clubu? Mrkněte na report, nechte se nalákat na její knihy a t… https://t.co/WpyPKdtR3U
22. 5. 2018
Do kin míří film podle povídky Petry Soukupové ze skvělé knihy Zmizet. Jmenuje se Na krátko a hraje v něm mj. Petra… https://t.co/dwOdTvWU7z
21. 5. 2018
Je tu nový Knihovlog! Co nás bavilo a co jsme viděli na #svetknihy? Podívejte se, tipy na knihy, krásné komiksy i ž… https://t.co/uWmMbRp38M
20. 5. 2018
Nestihli jste na @svetknihypraha nakoupit všechny zásadní novinky? Mrkněte na kolekci největších hitů veletrhu a ko… https://t.co/MIo1RTGT36
17. 5. 2018
Počátek
Dan Brown