blog

Dnes je Den nepřečtených knih! Zasoutěžte si s námi

Věříme, že knihy by se neměly jen nakupovat. Měly by se hlavně číst. 28 % knih, které máme doma, je prý nepřečtených. Změňme to! 🙂 Pojďme dnes dočíst knihy, které na nás čekají na poličce nebo nočním stolku. Den nepřečtených knih se koná již potřetí. Minulý rok se do akce na internetu zapojilo přes 9 tisíc čtenářů. I letos jsme s vámi pod #dnk2014 na Facebooku, Twitteru i Instagramu.

Na www.denneprectenychknih.cz můžete sdílet své čtenářské deníky a inspirovat tak ostatní knihomoly k dočtení nejen knih ze seznamu povinné školní četby. Krom toho můžete samozřejmě vyhrát poukázky na knihy v hodnotě až 3 tisíce korun. 🙂

Z NAŠEHO PRŮZKUMU

Víte, že nejvíce nedočtených příběhů figuruje na seznamu povinné školní četby? Podle našeho průzkumu by čeští čtenáři rádi viděli na seznamu více „modernější“ literatury. Mezi jejich nominacemi jednoznačně vedou knižní série o Harry Potterovi, Pán prstenů nebo Malý princ.

Z průzkumu také vyplývá, že pouze 3 % knihomolů přečetlo více než tři čtvrtiny knih z povinné školní četby. Favoritem mezi nechvalně proslulou povinnou četbou je jednoznačně Kytice, kterou dle průzkumu přečetlo 84 % čtenářů.

Ze zahraniční klasiky si mezi čtenáři nejlépe vedl titul Na západní frontě klid (63 % čtenářů). Naopak nejméně oblíbenou zahraniční klasikou se stala Conradova kniha Srdce temnoty. Více v infografice na www.denneprectenychknih.cz.

SOUTĚŽ

13:00! Vyhrajte knížky od nakladatelství Host a Jan Melvil! 🙂 Vyfoťte nám pod #dnk2014 (Twitter, Instagram, nebo nám hoďte fotku na Facebook zeď) místo, kde nejraději čtete. Fotky přijímáme do šesté večerní, šest nejlepších fotografů zítra odměníme skvělými knihami, záložkami a visačkami na dveře.

18:00! Vyhrajte čtecí výbavu na dlouhé večery: cidery Kingswood a skvělou knihu! Vyfoťte nám pod #dnk2014 selfie s knihou a popište jednou větou, proč dnes dočítáte právě tuto knížku! Kdo do fotografie zakomponuje Kingswood, dostane od nás malé překvapení. 🙂 Tři nejoriginálnější fotky vyhrávají. Soutěžíme do půlnoci! 🙂

Čtěte také  5 zajímavostí, které jste o Kafkovi možná nevěděli

VÝHERCI

Děkujeme všem za účast v soutěži! Máte nás obdiv, že jste si mezi čtením našli chvilku a vyfotili nám své oblíbené místo na čtení a svou DNK knížku. A teď to důležité:

 

Knížky od nakladatelství Host a Jan Melvil publishing vyhrávají: 

Jana Randová

Tereza Ročková

Petya H. 

Vlasta Řenčová

Dušan Potůček

Eva Zoubková

 

Cidery Kingswood a knížku vyhrávají:

Týnka Motlová

Eva Opltová (s překvapením)

Lída Opltová (s překvapením)

Em Há

Michal Turna

Vojtěch Medroš Hamerský

Zdenka Bublinka Vyskočilová (s překvapením)

Tereza Ročková (s překvapením)

Edith Holá

Terezka Hudcová

 

Gratulujeme! 🙂 Pošlete nám e-mail s adresou (připojte také telefonní číslo pro kurýra), kam můžeme knihy a Kingswoody poslat na naslovicko zavináč martinus.cz! 🙂 Děkujeme, byli jste všichni úplně boží.