blog

5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout

6.07. 2015

Autorka Harryho Pottera se prohlásila, že píše divadelní hru z kouzelnického světa, Twitter se stal živnou půdou pro fórky na účet E. L. James a autorka Destrukčního deníku vydá v češtině novou knihu. Podívejte se s námi na nejzásadnější knižní momenty uplynulého týdne.

kafka

1. J. K. Rowling se nechala slyšet, že chystá divadelní hru. Ta bude zasazena do příběhu Harryho Pottera a fanouškům přiblíží postavy Harryho rodičů. Diváci ji na prknech britského divadla spatří už příští rok.

2. Uživatelé na Twitteru si vychutnaly autorku Padesáti odstínů šedi. Ta pod hashtagem #askeljames chtěla odpovídat na dotazy čtenářů. dočkala se však stovek vtípků na svůj účet. Mezi nimi padaly kupříkladu dotazy, zda bude další kniha napsána z pohledu někoho, kdo opravdu umí psát.

3. Izraelská Národní knihovna vyhrála soudní spor o rukopisy Franze Kafky. Vlekl se dlouhá léta, texty byly po celou dobu v držení dědiček Maxe Broda, Kafkova blízkého přítele, kterého spisovatel před svou smrtí požádal, aby všechny jeho rukopisy zničil. Ten tak naštěstí neučinil. Nyní vyjdou Kafkovy texty online.

4. Fanoušci Destrukčního deníku budou mít pré. Autorka totiž chystá v češtině už třetí knihu. Ta ponese název Čurbes: Rukověť nehod a omylů a dočkáme se ji letos na podzim.

5. Významné výročí náleželo Janu Husovi. Kněz a náboženský myslitel byl upálen 6. července 1415. Je autorem významného spisu O českém pravopise.

Čtěte také  Tipy na naše oblíbené knižní podcasty