blog

Podzimní Velký knižní čtvrtek

Neděle 20. září 2015 19:39
Ne 20.09. 2015 19:39
2 minuty čtení 2

Další Velký knižní čtvrtek nás čeká už 15. října. Které ze spousty skvělých novinek podzimního knižního nadělení vám doporučujeme? Není to jen Nesbø! Ale Nesbø je tam taky. 😉

nesbo
Ano, Jo Nesbø je tradičním tahounem Velkých knižních čtvrtků. Tentokrát ale půjde o novou knihu z nové série, takže je opravdu na co se těšit! Syn přichází do Čech s velmi dobrým hodnocením ze zahraničí. . Není to Harry Hole, nicméně tam, kde už byl první díl nové série uveden, se dočkal skvělého přijetí. Jde samozřejmě o detektivku, trailer k ní už je venku.

Miloš Urban vydává 15. října nový román Urbo Kune. Co se žánrového zařazení týče, půjde o sci-fi. Urban je jedním z českých současných klasiků, je oblíbený mezi kritiky i čtenáři a v rámci Velkého knižního čtvrtku jde rozhodně o jeden z náročnějších kousků.

Nakladatelství Host připravilo novou knihu Monse Kallentofta, severského autora, který je spolu s Larssonem, Keplerem, Nesbøem a dalšími v týmu Nordic Noir – severské temné krimi. Kallentoft není tak známý jako jeho výše zmínění souputníci, přestože řada knih už mu v češtině vyšla. Kvalitativně si s nimi však v ničem nezadá – mnozí ho dokonce hodnotí jako jednoho z nejlepších. My se na novinku s názvem Zack těšíme se a určitě doporučujeme.

Mezi náročné kousky v říjnovém výberu bezpochyby patří i román Stehlík od Donny Tarttové. Nakladatelství Argo přináší knihu, která získala Pulitzerovu cenu, kterou vychvaluje třeba i Stephen King a která je označována za jeden z novodobých velkých amerických románů. To si nemůžete nechat ujít.

Fanoušky aut potěší další kniha Jeremy Clakrsona Ďábelská jízda. Anotace slibují „ostrovtipné komentáře, břitké postřehy a ten nejsušší britský humor“. Co jiného bychom od hvězdy Top Gearu taky čekali, že? 🙂 Pro všechny milovníky aut a britských vtípků na hraně.

Pro ty, koho více než auta láká prostředí pekařské reality show, přináší Velký knižní čtvrtek novou knihu Sary Vaughan  Láska s chutí makronky. Příběh soutěžících, snažících se získat titul nejlepšího pekaře, neprotkávají jen jejich osobní bolístky a trable, ale i recepty. Takže můžete čtení prokládat kouzlením v kuchyni 🙂

Tyhle a mnoho dalších novinek tu budou ani ne za měsíc. Tak dočtěte, co máte rozečtené, a vyberte si další kousek na seznamu podzimního VKČ 😉

Náš Instagram