blog

Nejhledanější knihy z našeho knihkupectví. Máte je doma?

Policemi s knihami oplývá téměř každá domácnost. Nacházejí se na nich obvykle tituly, které jsou pro jejich majitele srdcovkami a rádi se k nim vracejí, ale i takové, které byly přečteny pouze jednou nebo dokonce vůbec. Možná vás to nenapadlo, ale třeba máte doma pár takových, na které čeká spousta zájemců. Takové knihy můžete nabídnout do Knihovrátku od knihkupectví Martinus.cz.

Kromě toho, že budete mít prima pocit, že se knihy znovu čtou a neleží jen smutně u vás doma v knihovně, budete mít taky radost ze svých nových knih, které si můžete pořídit za poukázku, kterou dostanete za přečtené knihy.

Seznam nejžádanějších vyprodaných knih v České republice vás zaručeně překvapí

V knihkupectví Martinus.cz zkoumali data vyhledávání v rámci svého e-shopu. Mezi deset titulů, o které má zájem nejvíce zákazníků, ale jsou bohužel vyprodané, se dostaly knihy, do kterých byste to možná ani neřekli.

Mezi nejvyhledávanější nedostupné knihy patří New York Times bestseller Námi to končí od Colleen Hoover. „Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás,“ popisuje své čtenářské zážitky Lenka. „Děj ubíhal velmi rychle, a ne jednou jsem měla v očích slzy. Postavy mě překvapovaly ale to, co mi vyrazilo dech byla jejich síla. Doporučuji opravdu každému.“ Tento poněkud dobrodružný titul si zamilují všichni příznivci bezmezné romantiky a příběhů o lásce, která až hory přenáší.

To nejlepší z beletrie

Ať už vás zajímá moderní literatura či jste spíš na nestárnoucí klasiku, v tomto seznamu najdete vše. Pan Kaplan má stále třídu rád od spisovatele Lea Rostena je jednou z nejoblíbenějších knih 20. století, a to především díky nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Napínavá Pavučina snů od Stephena Kinga se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih již 20 let od doby jejího vydání. Další knihou je titul Kocour Bob od Jamese Bowena, která čtenářům přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, díky kterému se autor dostane ze závislosti na drogách.

Poslední beletrií na tomto seznamu je pak Atlas mraků od Davida Mitchella, který vás vtáhne do mimořádného sci-fi příběhu o nebezpečí lidské touhy po moci i jejích možných důsledcích.

Čtěte také  5 důvodů, proč vyzkoušet Knihovrátek

Co na prázdninové čtení pro malé ratolesti?

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. Lockhart s názvem Ostrov lhářů. „Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow,“ takto hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Nechybí tu ani klasika Rychlé šípy od legendárního spisovatele Jaroslava Foglara. Přečtěte si historky statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, pěkně nakreslené a jsou plné pozitivních a morálních příkladů, ale i humoru.

A seznam dětské literatury uzavírá oblíbená fantasy pohádka Koralina od spisovatele Neila Gaimana. V hlavní roli je neohrožená Koralina, která se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum zcela odlišného světa, kde psi nejí nic jiného, než čokoládu a kočky umí mluvit.

Co se v mládí naučíš…

Na seznamu nesmí chybět ani jeden z titulů odborně-naučné literatury, kterým je Teorie a praxe firemních financních od R. A. Brealeyho, S. C. Myerse a F. Allena. Autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak manažeři používají finanční teorii k řešení praktických problémů a proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

Pro milovníky kapely Queen

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie Freddie Mercury od Petera Freestona a Davida Evanse. Tento titul popisuje zdrcující příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd.   Tato krásná kniha, která vám poodhalí Freddieho život, je skvělou volbou pro všechny milovníky skupiny Queen.

Podívejte se tedy po svých policích a zvažte, zda tam neleží nějaké knížky, které by našly své využití v jiných domácnostech. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na webu Martinus.cz v sekci Knihovrátek.

Čtěte také  Den nepřečtených knih: Co by se stalo, kdybyste nedočetli jednu ze svých milovaných knih?

Jana Benešová

Obsahový specialista

Jana v Martinusu píše a fotí na sociální sítě, dává do kupy newslettery a blog. Je věrnou fanynkou Harryho Pottera a v jednom kuse se snaží někomu vnutit Malý život nebo Geniální přítelkyni. Nejradši čte současnou beletrii.

Příspěvky autora