7 nebezpečných lží o psaní, kterým věříme
Už to tak bývá, že když máme něco napsat nebo dokončit nějaký projekt, odkládáme úkoly a uklidňujeme se větami, které jsou v zásadě lživé. Je to zhruba to samé, jako když jdete s kamarády „na jedno“ a skončíte v hospůdce do brzkých ranních hodin.
Navštivte sirotčinec slečny Peregrinové
Románová prvotina od Ransoma Riggse je něco, co musíte mít doma. Pokud máte děti, budou ji milovat. Pokud děti nemáte, jednou je mít budete a je dobré udělat jí místo na polici. Pokud děti neplánujete, tak jim ji alespoň nebudete brát. Má v sobě něco z dětských příběhů a jednoho dne dostanete chuť přečíst si …
Nechte se inspirovat Poselstvím růží
Román Poselství růží od autorky Leily Meachamové vyprávějící příběh rodu Toliverů, správců bavlníkové plantáže v Texasu, dokáže zaujmout a doslova strhnout nejen zájemce o farmaření, ale i ty, kterým je zemědělství zcela cizí. Příčina atraktivity této knihy totiž spočívá jak v čtivém jazyku spisovatelky, tak i v hloubce myšlenek, které čtenáři předkládá.
Znepokojující strach
Literární prvotina Rumunky Liliany Lazarové (*1972) Země prokletých se stala literárním trhákem poslední doby. Francouzsky psaný román odehrávající se v hlubokých lesích kolem vesnice Slobozia získal řadu ocenění. Kniha je hodnocena jako velmi originální dílo. Nyní se dostává i před české čtenáře, titul vydalo nakladatelství Jota.
Byla jsem svědkyní vraždy ze cti
Pokud si vezmeme do ruky dílo Nourig Apfeldové, nečekejme detektivku či thriller, který by nám ve večerních hodinách přinesl odpočinek po namáhavém pracovním dnu. Ačkoliv v této knize nechybí nic z toho, co by výše zmiňované žánry měly obsahovat, zdaleka se vymyká oddechové literatuře.
Fotosoutěž: Jakou knihu nosíte v kabelce?
Všimli jste si někdy, kolik lidí v ranní městské dopravě čte knížky? Jste jedním z čtenářů, které čtou v každé volné chvíli? Máte vždy v kabelce, aktovce či tašce knihu? Vyfoťte nám ji a vyhrajte další! 🙂
Týden s Paulem Coelhem
Náš literární hrdina původně „prorazil“ ve své rodné zemi jako písňový textař. Pracoval také jako televizní scénárista, dramaturg a novinář. Jeho rodiče vůbec neschvalovali fakt, že by se jejich syn měl živit psaním, a tak ho poslali celkem třikrát do psychiatrické léčebny. Tím chtěli také vyřešit jeho experimenty s drogami, okultními náboženstvími a mladíkovy výtržnosti.
Jak napsat knihu za 3 dny
Podle posledních průzkumů již více než ? obyvatel západního světa touží po napsání své vlastní knihy. Ovšem málokdo svoji touhu uskuteční, neboť dopsat román či novelu vyžaduje mnoho energie, úsilí a sebezapření.