LookBook #7: Jaro na stránkách knih

Zdá se, že k nám konečně dorazilo jaro! Pro nás to znamená jediné – bereme knihu a jdeme si číst ven. A pro vás máme jarní inspiraci na knihy, které právě teď letí. Tak vzhůru na ně!

Jako první jsme sáhli po knižní pecce z Velkého knižního čtvrtku. Kniha Ztráty a nálezy je tím pravým především pro všechny, komu se líbil román Muž jménem Ove. Dojemný, rozpustilý, milý příběh, který vás dostane do kolen kombinací opravdovosti a hrátkami s fantazií.

Detektivkáři pozor! Doposud platilo, že prvenství mezi králi krimi příběhů náleží seveřanům. Těm teď ale vyrostla silná konkurence. Tou je Deon Meyer se svou knihou Ďáblova hora. Deon Meyer pochází z Jihoafrické republiky, kam také zasadil děj svého zapeklitého příběhu, plného vražd a mrtvých. Meyer je výborný vypravěč, dostal do krimi nové téma, nové postavy a nový náhled na vrahy. Přečtěte si ho!

 

Březnovou knižní událostí měsíce a vítězem všech příček je kniha Pod sněhem od přední české autorky Petry Soukupové. Soukupová má na kontě cenu Magnesia Litera a cenu Jiřího Ortena. Pod sněhem je podmanivý román, který si pohrává s psychologií postav. Kniha by rozhodně neměla chybět na vašem to read listu! :-)

Z oblasti románů pro ženy je výraznou novinkou kniha Na co Alice zapomněla. Autorka Liame Moriarty vymyslela zajímavou zápletku. Alice se během hodiny stepu silně uhodí do hlavy. Pád způsobil, že přišla o všechny vzpomínky z posledních deseti let. Za těch deset let udělala řadu chyb. Teď dostala šanci ohlédnout se zpět a třeba napravit chyby ve vztazích. Chtěli byste občas dostat v životě takovouto druhou šanci? Přečtěte si, jak si s tím poradila Alice.

Téměř povinností pro každého milovníka současné světové beletrie je poslední román nejúspěšnějšího japonského spisovatele Maruki Murakamiho. Ani tentokrát Murakami nezklamal a čtenáře dostane svým vyprávěním o chlapci, kterého jeho spolužáci vyloučili ze středu party, aniž by mu řekli, co udělal špatně. Kniha Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování vás zaručeně nezklame.

Velký knižní čtvrtek přinesl mezi nejočekávanějšími tituly také novinku Daniela Glattauera Není zač. Příběh novináře Gerolda Plasseka, který vypráví o dobrých skutcích, novinářském řemeslu a nečekaném otcovství vás pobaví, dojme a naplní představu o ideálním čtení tomu, kdo si chce u knihy příjemně odpočinout a od srdce se zasmát.

 

 

    Napište komentář
  1. Povinný údaj
  2. Váš web nebo blog
Sociální sítě
Knižní Baví / Nebaví #25: Tipy na knižní dárky od Doroty Noon, od veselých komiksů po knihy pro ambiciózní zahradní… https://t.co/WBO5qshamw
17. 12. 2017
Zleva: Šťastná knihkupkyně a ještě šťastnější výherkyně Knižní šifry. Lenka V. z Rokycan si v pátek odnesla knihota… https://t.co/TwlGO9Ujml
17. 12. 2017
#copravectu: Tři úplně jiné knihy, tři minirecenze, tři tipy na knižní dárky! Non-fiction, něco pro poetické duše a… https://t.co/kBhKseJSZt
15. 12. 2017
Knižní dárečky, drazí milí, máte, máte? 😉 Hromadu tipů i s informacemi o tom, jestli je stíháme doručit do Vánoc, n… https://t.co/oHK7h7Wam7
15. 12. 2017
Zásadní poselství. https://t.co/weAUX0Bh8p
12. 12. 2017
Muž, který hledal svůj stín
David Lagercrantz