blog

LookBook #25: V továrně na sny

Neděle 20. března 2016 22:37
Ne 20.03. 2016 22:37
5 minut čtení 5

V tomto týdnu jsme navštívili naši centrálu ve slovenském Martině a rozhodli jsme se, že nejnovější knižní krásky nafotíme právě tady – v naší továrně na sny! Pojďte se podívat, co se děje po tom, co si u nás objednáte knihu.

lookbook

Objednávání titulů i výběr těch nejlepších kousků, které vám představujeme třeba právě tady v LookBooku, má na svědomí naše superskvělé produktové oddělení. Starají se o to, abychom měli neustále dostatečný počet knih na skladě a občas dokáží i nemožné, když se jim povede sehnat knihu, která už nikde jinde k mání není. Šťastní lidé čtou a pijou kávu, kterou právě drží v rukou naše Justína, je skvělým lehkým románkem o Diane, jenž při nehodě přijde o manžela a dceru. Rozhodne se odjet do Irska a dát tam do pořádku celý svůj život. Ale podaří se jí to?

lookbook

Náš knižní sklad je rájem pro každého knihomola! Jako včeličky tu pobíhají Martinusáci a Martinusačky a umisťují do polic knihy. Knihy jsou tu úplně všude! Zdejší pracovníci o nich mají perfektní přehled. Tak třeba vám z fleku řeknou, v které řadě a v které polici najdete Sítě od Petry Dvořákové, horkou novinku z Velkého knižního čtvrtka. V Sítích najdete tři psychologicky perfektně propracované příběhy o nízkém sebevědomí a o tom, jak hrozně moc ovlivňuje naše životy.

lookbook

Někdy prostě knížce nedokážete odolat, musíte zanechat veškeré práce, sednout si a číst! Martinusáci z centrály to mají stejně. Odolat se nedá kupříkladu Vážce od Michela Bussiho. Napínavý příběh o výměně dvou malých dětí a dopadu této události na jejich rodiny vás úplně pohltí a nedokážete se od něj odtrhnout.

lookbook

Milujeme knihy, a kdo by nemiloval zrovna P.S. od Ani Geislerové! Najde se vůbec ještě někdo, kdo by o tomhle pětiletém deníku známé české herečky neslyšel? Okamžitě vás upoutají krásné pestrobarevné ilustrace a nakonec vás nadchne i jeho obsah, protkaný moudrými myšlenkami a vtipnými postřehy. Aňa Geislerová, jakkoliv slavná herečka, je pořád taky normální ženská, matka, manželka, kamarádka a sestra a díky téhle knize vám bude najednou strašně blízká.

lookbook

lookbook

Občas je potřeba si trochu odpočinout – ne od knih, samozřejmě, ale od toho šrumce v knižním skladu – proto můžete v naší centrále vyběhnout nad něj a chviličku jen tak relaxovat s knížkou třeba v houpací síti 🙂 Pro tuto chvíli se podle nás perfektně hodí kniha GOGO (Kluk z internetu), v níž vypráví svůj příběh nejsledovanější slovenský youtuber. Tak tedy – bam, čaute, tu je GoGo!

lookbooklookbook

Dáma na obálce knihy Ženy v barvě vlčího máku si sice zakrývá oči kloboukem, my ale víme, že výhled do našeho skladu je neodolatelný 🙂 Tato kniha je příběhem starší dámy, jenž prožívá nečekané citové vzplanutí, a to ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic stará jen o vnoučata a krmení holubů. Román, který boří předsudky, si rozhodně nenechte ujít.

lookbook

Vybavování objednávek je nezbytnou součástí celého procesu. Každičká knížka tudy projde, aby byla zařazená do skladu a následně do vaší objednávky. Právě tady se mazlíme s každou objednávkou, připisujeme vzkazy a kreslíme obrázky dle vašich požadavků. Zdejší agentce splněných přání právě doputoval do rukou druhý díl knihy Já, JůTuber. V ní se můžete seznámit s dalšími osudy, radami a tipy od populárních českých youtuberů, od Martina Roty přes Fallenku až po Makynu016.

lookbook

Poslední fází příprav objednávky je její pečlivé zabalení. Chlapci z balírny jsou vskutku mistři v balení (knih, samozřejmě) a postarají se o to, aby se vaši knižní miláčci měli po cestě za vámi jako v bavlnce. Pokud si tedy pořídíte například Sál smrti od Petera Maye, třetí díl ze série populárních a čtivých čínských thrillerů, můžete si být jisti, že jí cestou k vám nepotká nic zlého.

Líbila se vám prohlídka v naší továrně na sny v krásném městě pod horami? Doufáme, že vás taky inspirovala k výběru příštího kousku k přečtení 😉

Náš Instagram