Divé ženy: Ideální čtení do podzimního počasí
Pátrání po kořenech, spojení s přírodou, pohled do minulosti. To jsou slova, která vystihují podstatu románu Divé ženy. A mezi námi – tuhle lahůdku si nejlépe vychutnáte v pošmourném podzimním počasí. Taky vás zaujala ta úžasně nespoutaná, zelení prorostlá obálka? V tom případě přišel čas po ní sáhnout!
Labyrint duchů: Mistrovské zakončení volné tetralogie C. R. Zafóna
Dotisk knihy španělského spisovatele Carlose Ruíze Zafóna, Labyrint duchů, zakončení jeho populární a oblíbené série, čtenáře ještě naposledy přenáší do poválečné Barcelony. A stejně jako všechny předchozí knihy, nebudete moci ani tuto odložit - pohltí vás, zavine hávem tajemství a jen tak nepustí.
Kvíz: Jak dobře znáte trilogii Šikmý kostel?
Nechali jste se stejně jako my pohltit historickou trilogií Karin Lednické a nemohli jste se dočkat vydání posledního dílu románové kroniky ztraceného města? Zkuste si otestovat, kolik si toho z knih pamatujete!
Šikmý kostel 3: Klíčové sdělení celé trilogie odhalující zapomenuté dějiny
Dlouho očekávaný závěrečný díl trilogie Šikmý kostel je tu. Proč je tento díl pointou celé série? A vyplatí se přečíst si všechny tři díly?
Čokoládová krev: Mnohovrstevnatý román z historie s odkazem k přítomnosti
Radka Denemarková nás v novém románu Čokoládová krev bere na cestu vlakem skrz devatenácté století. Z okénka můžeme zahlédnout Boženu Němcovou, George Sandovou nebo Johna D. Rockefellera. Co mají tito tři společného? A co máme společného s devatenáctým stoletím my?
Lekce chemie: Román plný originálních prvků a nečekaných reakcí
Možná jste kolem téhle knížky prošli, aniž by vás zaujala, protože… no, chemie s vámi přece nemá nic společného. Ale pozor! Tohle fakt není nudná učebnice plná vzorečků, kterou jste na střední znechuceně otevírali a usínali nad nezáživnými uhlovodíky. Naopak – Lekce chemie je poutavou knihou a určitě byste jí měli dát šanci.
Musím tě zradit: Jak tenká je hranice mezi zradou a hrdinstvím?
Ruta Sepetys, litevsko-americká populární spisovatelka, je známá především tím, že se ve svých příbězích věnuje zapomenutým nebo nepříliš známým tématům z historie. Ani nyní tomu není jinak - v knize Musím tě zradit se tentokrát vydáme do Rumunska.
Díky Mornštajnové se česká literatura nemusí bát o kvalitu
Hana je dobrá kniha. Je to přesně taková ta kniha, kterou si chcete vzít na chalupu. Jednohubka, se kterou vám líně uplyne jedno víkendové odpoledne. Tohle jste si o té knize mysleli? Tak to jste se šeredně pletli.
Kniha, která vám řekne pravdu
Místo beletrie bych vám dnes chtěla představit jednu historickou knižní krásku. Jmenuje se Osudová Sisi a jak už název napovídá, je to další z dlouhatánské řady knih, mapujících život nejslavnější rakouské císařovny.
Jak by vypadala historie bez faktoru Churchill
I kdyby nebylo Brexitu a volby nového britského premiéra, tahle kniha by mě zajímala. Dřív jsem se mohla doslova utlouct po všem, co jen trochu zavánělo historií. Teď už jsem opatrnější, avšak biografie s názvem Faktor Churchill mi okamžitě připadala sympatická.
Autor Oprásků sčeskí historje: Dělám prostě reklamu Zmikundovi
Opráski sčeskí historje se staly velmi rychle internetovým fenoménem. Poprvé se objevily na Facebooku v listopadu 2012 a od té doby už se připravuje jejich druhé vydání. Lidé je zbožňují, nebo nenávidí. „Opráski vznikly jako takové laskavé odreagování od toho, co se na internetu děje. Jednoho dne jsem se nudil, konkrétně 16. listopadu 2012. Celé to …
Geniální, vtipné, děsivé… aneb zasmějte se s Hitlerem
Mám slabost pro minimalistické a přesto designově nápadité obálky. Přiznávám, že často si chci knihu s takovou obálkou přečíst, i když netuším, o co v ní vůbec jde. Obálka knihy Už je tady zas jde ovšem ještě dál – je minimalistická, zajímavá a… a už na první pohled je vám jasné, jaký příběh se pod …
Dante a bioteroristi míří k dystopii
Je tu další bestseller od Dana Browna, který vytvořil legendárního profesora a symbologa Roberta Langdona. Jistě vám ho nemusím nijak představovat. Pokud jste se s ním ještě nesetkali v knihách, tak jste už dozajista měli tu čest ve filmových adaptacích. Třeba v proslulé Šifře mistra Leonarda nebo v Andělé a démoni. Někde určitě.
Zapomenutý papež není knížka pro každého
Je celkem úsměvné, že někdy po knížce toužím klidně i několik měsíců a pak zjistím, že vlastně zase tak úžasná není, a občas se mi stane, že na nějakou narazím úplnou náhodou a je zkrátka báječná. To druhé se mi teď přihodilo se Zapomenutým papežem.