RECENZE: Marco
Deset týdnů uteklo jako voda a soutěž Chceme vaše recenze! je u konce 🙂 Moc děkujeme všem, kdo se zapojili a pomohli tak všem knihomolům a knihomolkám vybrat svou příští knižní srdcovku! V posledním kole na blog z vítězů vybíráme Katčinu recenzi na jednu z nejlepších severských detektivek – Marco z pera Jussi Adler-Olsena. Autor …
RECENZE: Farma
Máme tu předposlední sérii vítězných recenzí! Už přes dva měsíce si užíváme čtení vašich hodnocení v rámci soutěže Chceme vaše recenze! a jsme nadšení z toho, jak nám pomáháte dělat z našeho webu místo, kde je hračka vybrat si dobrou knihu. Jana vám v recenzi přiblíží jednu z výborných novinek – Farmu Toma Roba Smithe. …
Maturitní recenze: Velký Gatsby
Období maturit je za dveřmi, a proto přinášíme další recenzi, která přibližuje jeden ze skvostů povinné četby. Velký Gatsby Francise Scotta Fitzgeralda je románem o lásce, o pošramocených duších, o proměňujícím se světě, o zoufalství… „Jako z každé kocoviny sálá alkohol, tak ze ztracené Gatsbyho duše pořád sálá válka a zároveň zoufalá snaha jí uniknout,“ popisuje Tomáš. Přečtěte si, co o …
Když byla příroda surovější než člověk
Zmrtvýchvstání. Knižní předloha toho profláklého snímku, ve kterém se Leo DiCaprio proplazil k Oscarovi. Podle sociálních sítích naprosto neoprávněně – měl to totiž vyhrát ten medvěd.
#kniznimlsani: Lahodně s Ellou
Chystáme pro vás parádní kuchařsko-knihomolskou stránku, na které najdete novinky a zajímavosti ze světa kuchařských knih a především recenze. Taky bude ukrývat všechny vaše úžasné fotky s kuchařkami, dobrotami a knihami které označíte hashtagem #kniznimlsani. No a protože trhy jsou plné čerstvých surovin, přinášíme jednu kuchařskou recenzi už teď – Kačí pro vás hodnotí knihu Lahodně …
RECENZE: Career of Evil
Nevíme, zda je to náhoda nebo osud, že zrovna pár dní před českým vydáním knihy Career of Evil (Ve službách zla) se nám mezi vítěznými kousky soutěže Chceme vaše recenze! objevila recenze právě této knihy, ale těší nás, že si tak díky Anetě můžete udělat lepší obrázek o tom, zda nejnovější Galbraith stojí za přečtení 🙂 Někdo …
Česká literatura potřebuje víc Alžběty Bublanové
Mladé české autorce Alžbětě Bublanové vyšla druhá kniha. První povídková sbírka Čtyři stěny získala ocenění od Akademie literatury české a její druhý román V Tichu je též hodný uznání.
Maturitní recenze: Farma zvířat
Některé položky ze seznamu povinné četby vám nepomohou jen u maturity, ale jejich znalost patří tak nějak k všeobecnému rozhledu, nejen literárnímu, ale i společenskému. Orwellovo stěžejní dílo mezi ně určitě patří – „Farma zvířat je zkrátka dílem nadčasovým,“ píše Prokop a přibližuje formu i obsah této klasiky. Čtěte! 🙂
Maturitní recenze: Pygmalion
Pygmalion je jedním z nejoblíbenějších kousků maturitní četby. Jednu recenzi tohoto díla G. B. Shawa už jsme vám před časem přinesli, a teď servírujeme druhou 🙂 „Po prvním čtení se do knihy tak zamilujete, že si budete přát, abyste ji nikdy nemuseli odložit.“ Takhle krásně o knize píše Ivana. Zamilovali jste si Lízu Doolitle taky? Připomeňte …
Maturitní recenze: Lakomec
Dramata a komedie jsou mezi maturanty a maturantkami oblíbené – můžou si totiž vybrat, zda si je přečtou, nebo zhlédnou 🙂 A v případě komedií je divadelní zážitek či četba ještě zábavnější. Třeba takový Moliére „napsal mnoho vtipných a otevřených her, ve kterých se zabýval tématy, která se neustále opakují po celá staletí,“ jak píše Táňa. Přečtěte si, …
Maturitní recenze: Krysař
Další maturitní recenzí, která vám připomene klasické dílo, které by měl každý znát, je Krysař! Viktor Dyk, český básník, prozaik a dramatik, v tomto díle „balancuje na hraně mezi pohádkou a tragickým romantickým příběhem a jeho hlavní postavu si zamilujete,“ slibuje Kateřina. Tak vzhůru do čtení 🙂
Maturitní recenze: Evžen Oněgin
Když se řekne „maturitní četba“ nebo „klasická literatura“, určitě vás napadne celá řada ruských autorů. Jednoho z nich představujeme v další maturitní recenzi! Evžen Oněgin z pera Alexandra Sergejeviče Puškina je velmi působivá kniha. „Vaše hlava začne přemýšlet ve verších, dokonce by tak měl i každý člověk mluvit. Vždyť jazyk je tak bohatý,“ píše Pavlína. …
#kniznimlsani: Jamie Oliver – Pohoda v kuchyni
Už dlouho mi v mojí malý kuchařský knihovničce chyběla kuchařka od Jamieho Olivera. Vydal jich opravdu hodně a já se při výběru tý první od něj nemohla rozhodnout. Rozhodovaly detaily jako název knížky, obal a podobně. A právě proto jsem si vybrala Pohodu v kuchyni. Má originální obal, slovo pohoda ve mně vyvolává pocit jednoduchých a pohodových …
Na papíru ožívají Kristýna, Karolína a Naďa
Na Sítě, novinku z Velkého knižního čtvrtku, jsem se obzvlášť těšila. Psychologické příběhy z českého prostředí? To můžu!