Les v domě: Mornštajnová otevírá další tíživá témata

Literární událost letošního roku je tady! Alena Mornštajnová, jedna z nejpopulárnějších českých autorek, vydává nový román, u nějž není pochyb, že půjde o další bestseller. Jaký je Les v domě Aleny Mornštajnové? Přečtěte si naši recenzi!
Hypotéza lásky: Přečteno a potvrzeno!

Romantická komedie z laboratorního prostředí – Hypotéza lásky – v posledních dvou letech doslova obletěla zeměkouli. Trendem se stala nejen na TikToku, ale i na jiných sociálních sítích. A nemálo čtenářů se na její adresu vyjádřilo ve smyslu „romantiku obvykle nečtu, ale toto mě bavilo“. Letos se tahle senzace každopádně objevila i u nás, takže se na ni společně podívejme.
Počkej na moře: Výjimečný příběh, který si vychutnáte

Tahle knížka byla na sociálních sítích poměrně hodně vidět. Často jsem ohledně takových knížek skeptická a občas se mi stane, že mám příliš vysoká očekávání a kniha mě tím pádem zklame. Jémine, Počkej na moře byl ale přesný opak.
Roky: Memoár nobelistky Annie Ernaux, který stojí za přečtení

Zajímají-li vás knihy oceňované Nobelovou cenou, určitě vás neminula informace, že loňskou nobelistkou se stala Annie Ernaux. Mrkli jsme se na zoubek její jediné knize, která se dočkala překladu do češtiny. Čtěte dál a dozvíte se, jak se nám líbila.
Tichý pláč: Můžete začít s detektivní sérií až od 6. dílu?

Lisa Regan pokračuje ve své úspěšné sérii s detektivkou Josie Quinn, ve které se letos objevil nový díl s názvem Tichý pláč. Právě ten jsem si vybrala jako první ke čtení a už rovnou dopředu avizuju, že byť to byl nápad netradiční, tak nebyl vůbec špatný.
Hygge domov: Vybudujte si kolem sebe prostor, ve kterém bude radost žít

Jaké by to bylo vracet se do bytu, ze kterého by na vás už při otevření dveří dýchnul odpočinek? Pracovat v kanceláři stimulující produktivitu a svěží nápady? A co takhle si vytvořit kuchyň snů, která by přímo vybízela ke gastronomickým kreacím? Všechno tohle je možné, když o interiérech začnete přemýšlet tím správných způsobem. A jakým že? No… o tom právě pojednává nejnovější knížka Meika Wikinga: Hygge domov.
Kniha dvou cest: Chytrý příběh o osudových rozcestích

Jodi Picoultová si už dávno vydobyla status oblíbené autorky a není divu – její romány skutečně mají něco do sebe. Jsou originální, napínavé, vyvolávají otázky. Proto jsme zajásali, když u nás konečně vyšla Kniha dvou cest – příběh o životních rozhodnutích zahalený do působivých egyptských kulis.
Ready Player Two: Nechte se znovu ovládnout počítačovou simulací

Je vám název knihy povědomý? Ano, jde o druhý díl sci-fi bestselleru Ready Player One. Kdo by neznal honbu za dědictvím zakladatele Oasis, navíc když ji zfilmoval slavný Steven Spielberg? I když se často říká, že další díly sérií pokulhávají, nebojte, tenhle má rozhodně co nabídnout!
Sedm manželů Evelyn Hugo: Jak se čtou memoáry hollywoodské hvězdy

Mám za sebou emocionální jízdu jménem Sedm manželů Evelyn Hugo - a jdu se s vámi o všechny své pocity podělit v podrobné recenzi další knihy od populární spisovatelky Taylor Jenkins Reid. V článku se dozvíte, o čem kniha je, zda stojí za přečtení a jestli se bude líbit právě vám.
Stehy: Poctivě ušitý milostný trojúhelník

Pokud byste rádi sáhli po dobré vztahovce, určitě nepřehlédněte prozaickou prvotinu Sáry Zeithammerové. Její Stehy totiž stojí za to – je to svižný text, chytlavý, skvěle poskládaný. A kdo rád nakukuje vztahům pod povrch, ten si tohle čtení vychutná do poslední věty. Pojďme se knize mrknout na zoubek a rozebrat ji hlouběji.
Všechny řeky: Kniha, která se stala symbolem ohrožení svobody slova

Tentokrát jsme se mrkli na zoubek knížce, která se docela nenápadně objevila na samém počátku roku v produkci nakladatelství Paseka - a úplně nás dostala! Pojďte se s námi vydat do New Yorku a seznámit se s Liat a Hilmím.
Lekce chemie: Román plný originálních prvků a nečekaných reakcí

Možná jste kolem téhle knížky prošli, aniž by vás zaujala, protože… no, chemie s vámi přece nemá nic společného. Ale pozor! Tohle fakt není nudná učebnice plná vzorečků, kterou jste na střední znechuceně otevírali a usínali nad nezáživnými uhlovodíky. Naopak – Lekce chemie je poutavou knihou a určitě byste jí měli dát šanci.
Směna: Niterná kniha o umění a hledání sebe sama

Směna Anny Beaty Háblové vyšla na podzim minulého roku, a i tak se stihla zařadit na seznamy nejlepších knížek roku 2022 spousty čtenářů. A to bychom neřekli, že se jedná o masovku, o „komerčně“ napsanou knihu. Těší nás tedy, že české čtenáře lákají příběhy, které jsou trochu jiné, zajímavé, neotřelé. Váháte, jestli si ji přečíst? Doufáme, že po dočtení recenze už váhat nebudete :)
Vzpomínky na úhoře: Proč začít rok v sedmisetstránkovém Japonsku

Často se v posledních týdnech setkávám s názorem, že čtenáři a čtenářky v mém okolí jsou na tu novou Annu Cimu docela zvědaví, ale odrazuje je počet stránek románu, který přesahuje číslo 700. Sepsala jsem pro vás tedy hodnocení, které přesahuje sotva jednu normostranu, abyste věděli, jestli to stojí za to.