4 filmové tipy na říjen
V zářijovém výběru filmových novinek si své najdou především „otužilci“. Logan i pokračování Johna Wicka totiž nabídne natolik vytříbenou akční podívanou, že dost možná bude třeba trochu toho ticha. Jenže Scorseseho Mlčení sice šetří co do množství muziky i ruchů, ve výsledku umí být až překvapivě intenzivní. A tak záchranný prostor pro skutečný rodinný relax …
5 knižních zpráv, které by vám neměly uniknout
Andy Weir představil svůj nový román, v kině řádí Kingovi klauni a do Prahy míří úspěšná dánská spisovatelka Helle Helle. Pojďme se společně podívat, co v knižním světě přinesl nový týden!
3 filmové tipy na září
Jelikož nás baví příběhy všech druhů a aby náš blog nebyl jen o knihách, rozhodli jsme se, že vám budeme jednou za měsíc přinášet i tipy na dobré filmy. Ty pro vás bude připravovat Lukáš Gregor a my se těšíme, jak se vám tento seriál bude líbit! A teď už vzhůru k nejčerstvějším recenzím 🙂
V zahraničí oslavovaný Kosmonaut z Čech konečně dorazil do České republiky
Fňukala jsem tak dlouho, že neexistuje kvalitní český román, který by byl současně bestsellerový a měl pořádné hype na Instagramu, až musel Jaroslav Kalfař zasednout ke stolu a napsat Kosmonauta z Čech. Díky, jsem spoko!
Robotí expedice nejen pro děti
Ten nejzásadnější důvod, proč bych chtěla mít děti je ten, že bych jim mohla kupovat všechny báječné dětské knihy, krást jim je a sama si je číst. Ale radost z dětské knížky může mít koneckonců i ten, kdo děti nemá, že? Pokud si chcete udělat takovou radost, pořiďte si třeba Podivuhodnou robotí expedici od Taťány …
O misii na neznámou planetu píše Faber čtivě a citlivě
Kniha zvláštních nových věcí je vskutku jedním z nejzvláštnějších úkazů literatury, se kterými jsem se kdy setkala. Poslední Velký knižní čtvrtek přinesl jako obvykle celou řadu zajímavých titulů, nejvíce mě ovšem oslovila právě novinka od Michela Fabera.
LookBook #26: Hledáme moudrost na stránkách knih
Myslíme si, že v úplně každé knize lze najít nějakou moudrost. Neexistuje kniha, která by vám nemohla předat nějakou zajímavou myšlenku, byť by to třeba bylo klišé. Tohle je jedna z věcí, které na knížkách tak zbožňujeme – ať už se jedná o young adult, thriller, psychologický román nebo sladkou lovestory, pokud čtete pozorně, vždy …
Kostičas pro všechny snílky
Čtenář je zaveden do úplně nového světa, kde není nic tak, jak to známe my. V roce 2059 je většina měst pod velením Scionu, organizací, která nahradila vládu a bojuje proti vidoucím. Devatenáctiletá Paige je krajinochodec, zvláštní druh vidoucího, který dokáže cestovat v éteru a vetřít se do cizí mysli.
Thriller, detektivka i sci-fi v jednom? Ano, a ještě k tomu skvěle
Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici.
Dvanáctka si bude pohrávat s vaší představivostí
Justin Cronin se narodil v Nové Anglii v roce 1962. Je univerzitním profesorem angličtiny a žije se svou ženou a dětmi v Houstonu ve státě Texas. Prvním čtenářsky i odbornou veřejností oceněným dílem je román „Mary and O’Neil“ z roku 2001.
Kniha pro milovníky magie
Od anglické spisovatelky Tessy Grattonové, vášnivé cestovatelky a člověka poblázněného do magie a paleontologie, je tu kniha, kterou každý člověk se stejnou láskou k magii již určitě zná. Kniha vyšla v Anglii 24. května 2011. U nás jsme se jí dočkali v dubnu tohoto roku (2013) od nakladatelství Knižní klub.
Když je druhý díl lepší než první
Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos. Když se podíváte na obálku, tak vidíte jen originální nápad a dokonalé grafické zpracování. Zařadit ho ale do příběhu dokážete až na posledních několika stranách.