Srpny: Kniha, kterou si ponesete v hlavě ještě dlouho po dočtení
Románový debut od Jakuba Stanjury, který vznikl pod záštitou nakladatelství Host, budí dojem na první pohled. Jaká je jeho kniha o gaslightingu?
Anatomie rodu: Strhující románová mozaika
Poslední dobou se se skvělými knižními novinkami doslova roztrhl pytel, proto není divu, že ne každé se může dostat stejně intenzivní pozornosti. Zdá se nám, že novému Mawerovi se jí tolik nedostává - a je to škoda, tak to pojďme napravit a něco si o knize povědět!
Divine Rivals: Když rivalita zažehne jiskru, která vzplane v něco víc
Novinka, která by neměla utéct milovníkům fantasy-romantických příběhů. Divine Rivals vám připomene, jaké to je poprvé se zamilovat. Nachystejte si šálek horkého čaje a hromadu kapesníků.
Jak se stát jiným: Naštvané psaní se silným příběhem
Édouarda Louise asi nemusíme dlouze představovat. Tenhle dnes třicetiletý francouzský autor je i v Česku velmi známý. Právě mu v češtině vyšla už pátá kniha s názvem Jak se stát jiný - my ji pro vás přečetli a níže se dočtete, jak se nám líbila.
Útěk na venkov: Tak trochu jiný „Romantický útěk“
Zamilovali jste se do Romantických útěků od Julie Caplin? V tom případě vás určitě bude bavit i její nejnovější román Útěk na venkov. Tahle knížka sice lehce vyčnívá z řady, protože hlavní hrdinka pro tentokrát nezamíří za hranice Anglie. Ale jinak je to přesně TA Julie Caplin, kterou jsme si oblíbili.
Vraní oko: Nový případ pro Josefa Bergmana
Michaela Klevisová, která je oprávněně považovaná za královnu českých detektivek, se už po osmé vydala na dobrodružnou cestu s detektivem Josefem Bergmanem. A svoje fanoušky rozhodně nezklamala. Nejnovější kniha se jmenuje Vraní oko a je naprosto skvělá.
Než se stihnu rozloučit: Čtenářský zážitek provoněný kávou
Dostali jste chuť doladit si kávovou siestu něčím tichým a lehce emotivním? V tom případě zbystřete – tohle by mohlo být ono. Začíst se do knížky Než se stihnu rozloučit je totiž jako vstoupit do malé japonské kavárny s magickou atmosférou, ve které se odehrávají příběhy. Připraveni? Tak pojďte dál!
Karneval zvířat: Český filharmonický orchestr tak, jak ho neznáme
Zuzana Dostálová se v novém románu vydává do neprobádaných vod českého literárního rybníčku. Žádné rodinné drama nečekejte. Pouze drama jednotlivců, drama umělců.
I’m Glad My Mom Died: Životopis plný bolesti
Memoár I'm Glad My Mom Died mladé americké herečky Jennette McCurdy v zahraničí zaplavila internet. Autorka v něm odhaluje svoje dětství na place a především, jak název napovídá, problematický vztah se svou matkou.
Těla: Kniha o všem, od čeho se odvracíme
Bez skrupulí a vytáček můžu s čistým svědomím rovnou napsat, že Těla od Kláry Vlasákové budou jednoznačně mezi nejlepší desítkou knih, které jsem letos přečetla. A hned vám povím, proč tomu tak je.
Vetřelec: Rodinná idylka se nekoná
Před pár týdny vyšla autorce Kristýně Trpkové nová kniha s názvem Vetřelec. Uzavírá detektivní trilogii o mladé komisařce Lauře Linhartové, předcházejí ji knihy Stvůra a Vesnice. Anotace slibuje skvělou kriminalistickou práci, ale i lidské osudy, které čtenáře zasáhnou. A pod to se můžu podepsat.
Takové maličkosti: Svíravé napětí mezi řádky
Květnovou knihou našeho Čtenářského klubu jsou Takové maličkosti od Claire Keegan, tenká novela, kterou v pohodě přečtete za jeden večer, ale pravděpodobně v ní uvíznete nadlouho.
Kde zrovna jsem: Všední život jako něco mimořádného
Tuhle knihu mezi všemi novinkami letošního roku možná přehlédnete, byla by to ale obrovská škoda - přečtěte si naši recenzi, ve které vám povím, proč byste se s Jhumpou Lahiri měli seznámit.
Můj odpočinkový rok: Výborná kniha, u které si ale neodpočinete
Jako naši dubnovou knihu Čtenářského klubu jsme vybrali světovou senzaci Můj odpočinkový rok Ottessy Moshfegh. Knížka ale není po světě jen milovaná, najdou se i čtenáři, kteří ji hodnotí velmi negativně. Pro vlastní obrázek jsme si ji přečetli a jak se nám líbila se dozvíte v této recenzi.